ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Piknikowe zawody za 7 tys.!

Napisany: 2015-04-15

Piknikowe zawody za 7 tys.!

BIEG (DLA) ROMKA zbliżył o 7 tysięcy złotych do zdrowia

- Dziękuję Wam! Przede wszystkim za to, że dzięki Wam w mojej walce z chorobą nie jestem sam! - mówił Roman Geftasewicz do niemal stu uczestników biegu charytatywnego na Polanie Jakuszyckiej, dzięki którym otrzymał ponad 7 tysięcy złotych na swoje leczenie.

Na podium BIEGU DLA ROMKA najwięcej miejsca zajęły... uśmiechy! (Źródło: Stow. Bieg Piastów)

Romek cierpi na stwardnienie rozsiane, czyli uszkodzenie układu nerwowego. Szansą dla niego może być operacja w Indiach, na którą potrzebuje 100 tysięcy złotych. Uzbierał od połowy ubiegłego roku 34 tysiące. Bieg dla Romka przyniósł mu dodatkowe 7014 złotych. Pieniądze wpłacali biegacze, część uzbierała się z kwesty w barze na Polanie Jakuszyckiej. Datki dla Romka zastąpiły wpisowe, którego organizator zawodów - Stowarzyszenie Bieg Piastów - nie pobierało.
Bieg dla Romka był wyjątkowy także dlatego, że startowali razem biegacze na nartach i bez nart. Pierwszych było 52 i mieli do pokonania niemal 6 km. Biegacze na nogach rywalizowali na 6 km oraz na dystansie ponad 11 km. Trasę przygotowano na Dolnym i Górnym Dukcie Końskiej Jamy.

Bieg po śniegu wymagał siły większej niż normalnie, choć nawierzchnia była na tyle ubita, że nie było mowy o zapadaniu się po kostki. Na drugiej pętli trasa była już mocno rozkopana, ale dziury w niej, choć liczne, nie były zbyt głębokie, więc można było utrzymywać w miarę stabilne tempo.
Wszyscy otrzymali piękne medale, a najlepsi i szczęśliwcy podczas losowania - nagrody (podziękowania dla sponsorów!). Ekipa z baru w budynku Biegu Piastów postarała się o pyszny makaron, a kto chciał, mógł jeszcze upiec sobie kiełbasę na ognisku. Bieg dla Romka, także dzięki przepięknej, wiosennej pogodzie (przy kilkunastu stopni ciepła), był nie tylko zawodami, ale także piknikiem w znakomitej atmosferze i scenerii.

Zwycięzcy


Bieg na 11 km: Przemysław Jasiniok i Dominika Jarosz
Bieg na 6 km: Patryk Grzegorczyk i Emilia Woźniesińska
Bieg na nartach 6 km: Łukasz Bronowicki i Marta Gregor

Źródło: Stow. Bieg Piastów

Tagi: · Bieg Piastów · biegówki · Jakuszyce

Linki: · Bieg na pomoc! · bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław