ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Pan Hop-Siup

Napisany: 2015-04-20

Pan Hop-Siup

W Atelier Wolimierz będą skakać, grać i śpiewać PCHEŁKI

PCHEŁKI podczas koncertu (fot. Mateusz Gawliński)

Hop-siup to gatunek wymyślony, stworzony i wykonywany przez PCHEŁKI. A to zespół założony ok. 7 lat temu w klubie Fado w Aleksandrowie Kujawskim. W 2008 roku wydali epkę pt. "Hop Siup". Potem zagrali kilkaset koncertów w Polsce, Danii i Niemczech. Pchełki wystąpili na festiwalach Slot Art 2008, Off Festiwal 2008, Open"er Festival 2009. Wygrali nagrodę Trytona za największą osobowość artystyczną na festiwalu FAMA 2008. Zaliczyli Festiwal Folkowo 2009 w Ostródzie, Radio Waves 2010. Od tegoż roku PCHEŁKI były aktywne przede wszystkim w Danii, gdzie wraz z duńskim teatrem tańca Mute Comp - Physical Theatre, współtworzyły spektakl "Knock on Unpainted Wood", podczas którego wykonywały muzykę na żywo.
Przedstawienie początkowo odegrano 20 razy. Spotkało się z doskonałym przyjęciem duńskiej publiczności i środowiska teatralnego, przez co było kilkakrotnie powtarzane: w 2011, 2012 i 2013 roku - w Kopenhadze oraz w Odense. Na pniu sprzedała się limitowana edycja płyty PCHEŁEK z muzyką do spektaklu.
Ponadto zespół został zaproszony do współpracy przez duńską gwiazdę muzyki folkowej, zespół Valravn. Zaowocowała wspólnym koncertem i remiksem utworu "Marks", który ukazał się na płycie Valravn "Re:Coded".

Teraz PCHEŁKI postanowiły wrócić na polską scenę. Zagrały duży koncert na festiwalu Slot Art 2013.

Pchełki "Pan Hop-Siup"

We wrześniu 2014 wydali płytę długogrającą pt. "Pan Hop-Siup", na której gościnnie zagrali m.in.: Kuba Staruszkiewicz (perkusja), Inge Brennstein (saksofon), Sebastian Pikula (gitara) oraz DJ Chmielix (scratch).
Zespół od początku działalności promuje ideę hop-siupu - stąd tytu płyty "Pan Hop-Siup". Zawiera ona utwory skomponowane na potrzeby spektaklu "Knock On Unpainted Wood" duńskiego teatru Mute Comp - Physical Theatre.
Hop-siup to gatunek muzyczny stworzony przez Pchełki w sercu Kujaw, na pograniczu wrzosowisk, bagien, lasów, poligonu wojskowego, kopalni piasku i zakładu metalowego (industrial). Wokal w utworach zainspirowany jest tradycyjnymi przyśpiewkami pochodzącymi z drugiej strony rzeki. Pomimo zakorzenienia, występuje mnogość inspiracji, czasami bardzo zaskakujących, pochodzących nawet zza oceanu.

Wszystko to możecie usłyszeć 8 maja 2015 r. od godz. 20, w izerskim Atelier Wolimierz w Pobiednej, przy ul. Dworcowej 75.
Nie wypada nie wpaść ;) !

red.

Tagi: · Wolimierz · konkurs · wydarzenia kulturalne

· atelierwolimierz.org

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław