ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Wyróżnili zasłużonych

Napisany: 2015-05-06

Wyróżnili zasłużonych

Podczas finału Łużyckich Wędrówek działacze z Lubania otrzymali wyróżnienia

(źródło: PTSM Lubań)

Po raz piętnasty 24 maja 2015 r. odbywał się w Lubaniu Międzynarodowy Rajd Pieszy IVV "Łużyckie Wędrówki". To wydarzenie z cyklu "3 DNI - 3 KRAJE - 3 WĘDRÓWKI.
Od kilkunastu lat jest największym wydarzeniem turystycznym na w woj. dolnośląskim. W W tegorocznej edycji uczestniczyło bez mała 1600 uczestników z kilku krajów. Najliczniej, podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyli w nim mieszkańcy Lubania i powiatu lubańskiego.

Z okazji jubileuszu, w Nowym Mieście pod Smrkiem, odbyło się skromne posiedzenie trójstronnego komitetu organizacyjnego rajdu. Udział w nim wzięli przedstawiciele samorządów z Lubania, Republiki Czeskiej i Republiki Federalnej Niemiec oraz Prezydium Polskiej Federacji Popularyzacji Turystyki z siedzibą w Szczecinie. Miłym akcentem wieczoru było wręczenie trzech pucharów ufundowanych przez Prezydenta Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu NYSA, Piotra Romana.
Adresatami wyróżnień byli: Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu, Klub Czeskich Turystów w Nowym Mieście pod Smrkiem i Stowarzyszenie ZGLW z Zittau. Wręczenia dokonał w imieniu prezydenta Romana, wicestarosta lubański Wojciech Zembik.

Kilka osób wyróżniono plakietą Honorowy Turysta Euroregionu NYSA. Z Lubania takie wyróżnienie otrzymali działacze Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych - Krystyna i Tadeusz Sławińscy za piętnaście lat promowania turystyki na terenie Euroregionu NYSA.
Wyróżnienia takie cieszą lubańskich działaczy, że ich praca została doceniona przez instytucje spoza Lubania i powiatu.

Wyróżnionym GRATULUJEMY!

Źródło PTSM Lubań

Tagi: · rajdy górskie · wędrówki

· www.ptsmluban.vipserv.org

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław