ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » 80. Pana Juliana

Napisany: 2015-05-20

80. Pana Juliana

Bieg z nartami na urodziny Komandora

Szacowny Jubilat - Julian Gozdowski (fot. Marcin Oliva Soto)

Osiemdziesiątka Pana Juliana - niezwykłe wydarzenie, na które 22 maja 2015 r. zaprasza Stowarzyszenie Bieg Piastów.
- Julian Gozdowski tego dnia ma osiemdziesiąte urodziny. Chcemy go uhonorować biegiem narciarskim, który będzie polegać na pokonaniu trasy z Polany Maliszewskiego na Polanę Jakuszycką z nartami w rękach, w czapkach z napisem „Bieg Piastów” – tłumaczy tajemniczą nazwę wydarzenia komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin.
- Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy szanują Juliana Gozdowskiego. Nie trzeba się specjalnie zapisywać ani wpłacać wpisowego - dodaje następca jubilata.

Start z Polany Maliszewskiego zaplanowano na godz. 17. Trasa będzie krótka – zaledwie ponad 1 kilometr. Po zakończeniu biegu na Polanie Jakuszyckiej w programie urodzinowe niespodzianki dla Jubilata!
Julian Gozdowski jest honorowym prezesem Stowarzyszenia Bieg Piastów i komandorem Biegu Piastów. Przez wiele lat kierował organizacją narciarskiego Biegu Piastów, który pod jego wodzą rozwinął się z lokalnej imprezy w wielkie zawody z udziałem kilku tysięcy osób, z około trzydziestu krajów świata. W 2016 roku minie czterdzieści lat od pierwszej edycji.

Rowerowy Bieg Piastów – początek zapisów 15 maja

Bieg-prezent dla Honorowego Komandora to jednak nie wszystko co Bieg Piastów zaplanował na letni sezon. W piątek, 15 maja ruszyły zapisy na Rowerowy Bieg Piastów, który rozegrany zostanie w sobotę, 26 września 2015 r., na pięknych trasach Gór Izerskich ze startem na Polanie Jakuszyckiej. Organizatorzy planują dystanse: 20 i 40 km. Wpisowe w pierwszym terminie (do końca czerwca) wynosi 40 zł. Limit uczestników: 100 osób na obu dystansach. Zapisy: bieg-piastow.pl, datasport.pl oraz osobiście w biurze Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej.

Letni Bieg Piastów – ponad pół tysiąca zgłoszonych

Już około pół tysiąca osób zapisało się na Letni Bieg Piastów, który odbędzie się 29 i 30 sierpnia 2015 r.. Pierwszego dnia, w sobotę, zawodnicy pobiegną w maratonie i półmaratonie na dystansach 43,5 oraz 22 km. Na niedzielę, 30 sierpnia, zaplanowano Jakuszycką Dziesiątkę - bieg na 10 km.
Największym zainteresowaniem cieszy się półmaraton, na który zapisało się 281 zawodników. Na liście startowej biegu na 10 km są nazwiska 144 osób. Udział w maratonie zadeklarowało 98 biegaczy.
Zapisy odbywają się na bieg-piastow.pl oraz datasport.pl, jak również osobiście w biurze Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej.

Źródło: Bieg Piastów

Tagi: · Bieg Piastów · Jakuszyce · biegi narciarskie

· bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław