ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Sto lat stu gardeł na osiemdziesiątkę!

Napisany: 2015-05-25

Sto lat stu gardeł na osiemdziesiątkę!

Panie całowały, panowie ściskali dłonie, wszyscy śpiewali "Sto lat..."

(fot. Leszek Kosiorowski )

Gdy Julian Gozdowski szedł w szpalerze biegaczy pod nartami, i zagrało We are the Champions, łzy pojawiły się w oczach nie tylko wspaniałego jubilata.

Twórca i honorowy komandor oraz honorowy prezes Biegu Piastów Julian Gozdowski w piątek 22 maja obchodził osiemdziesiąte urodziny. Z tej okazji do Jakuszyc zjechało ponad sto osób z przeróżnych środowisk: byli leśnicy, sponsorzy, urzędnicy, ratownicy górscy i narciarscy, seniorzy i nastolatki, działacze sportowi, dziennikarze, hotelarze, radni, strażacy, energetycy, hutnicy i bankowcy, strażnicy graniczni, a przede wszystkim: biegacze narciarscy!
Tak, jak na Biegu Piastów, byli ludzie znani i nieznani, starzy, młodzi i wieku średnim, ale połączeni miłością do nart biegowych, jak również szacunkiem i sympatią do Juliana Gozdowskiego.

Objawów tej sympatii było wiele, a największą pomysłowością popisali się biegacze z Leszna, którzy przybyli z pokaźnym plakatem z podobizną dostojnego jubilata z berłem w koronie i hasłem "Julian Wielki".
Trafili w sedno. Długa kolejka ludzi z całej Polski z życzeniami i prezentami dla Prezesa, była hołdem dla ogromnych zasług, ale też dla nietuzinkowej, barwnej osobowości Juliana Gozdowskiego.

(fot. Leszek Kosiorowski )

Zanim jednak doszło do składnia życzeń, odbył się bieg z nartami w rękach na Polanie Maliszewskiego. Sygnał do startu dał bohater dnia. "Narciarze" przemaszerowali na Polanę Jakuszycką, gdzie wyznaczono metę. Tu utworzyli szpaler z podniesionych nart, a potem złożyli życzenia. Całą operacją dowodził komandor Biegu Piastów - Dariusz Serafin.
Julian Gozdowski jak zwykle mówił, że Polana Jakuszycka jest ich - biegaczy. Tysięcy biegaczy… Każdemu biegaczowi wręczał medal - wyjątkowy, urodzinowy, ze swym wizerunkiem oraz datą i miejscem swych urodzin o nazwie Czortków.

W 2016 minie 40 lat od pierwszego Biegu Piastów. Julian Gozdowski poświęcił więc temu wydarzeniu niemal pół życia. Jak sam podkreśla, oddał Bieg Piastów w dobre ręce - grupy kilkudziesięciu pasjonatów nart biegowych, którzy rozwijają jego dzieło.

Źródło: Bieg Piastów

Tagi: · Bieg Piastów · Jakuszyce · narty biegowe

Linki: · Izerski trening Piastów · bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław