ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Filmowy wtorek

Napisany: 2015-06-08

Filmowy wtorek

Trwa 8 Festiwal Reżyserii Filmowej w Jeleniej Górze

Gala otwarcia 8FRF 6 czerwca 2015 r. Prowadzący: Sonia Bohosiewicz i Artur Żmijewski oraz Marcin Zawiła - prezydent Jeleniej Góry, Stanisław Dzierniejko - twórca i dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej oraz Jerzy Łużniak - I zastępca prezydenta (fot. A. Lipin)

Filmowy weekend z projekcjami wartościowych obrazów, galą otwarcia oraz pierwszymi spotkaniami z twórcami pokazał, że festiwal cieszy się wielkim zainteresowaniem zachodniosudeckiej publiczności.

Przed nami jeszcze trzy dni. We wtorek organizatorzy zapraszają na:

  • godz. 10 "Whisky dla aniołów" - reż. Ken Loach
  • godz. 1230 "Sanatorium pod klepsydrą" - reż. Wojciech Has (po filmie spotkanie z Janem Nowickim, odtwórcą głównej roli)
  • godz. 1630 "Serce, serduszko" - reż. Jan Jakub Kolski (film konkursowy)
  • godz. 1930 "Pani z przedszkola" - reż. Marcin Krzyształowicz (film konkursowy, po filmie spotkanie z reżyserem)

Czwartego dnia festiwalu ruszają warsztaty reżyserskie dla młodych adeptów sztuki filmowej.

Andrzej Krakowski - przewodniczący tegorocznego jury FRF (A. Lipin)

Poprowadzi je prof. Andrzej Krakowski - przewodniczący tegorocznego jury FRF. Reżyser, scenarzysta, producent filmowy i wykładowca pracuje w USA, gdzie wyemigrował w 1968 roku. Tam zaproponowano mu stypendium w Hollywood. Uczęszczał do American Film Institute, równolegle z takimi osobistościami jak Lynch, Malic czy Kagan. Jako reżyser, scenarzysta oraz producent zrealizował ponad 50 filmów podejmując tematy często uznawane w Hollywood za ryzykowne i niepopularne. Producent wielu nagrodzonych tytułów, m.in. nominowanego do Oscara "California Reich" oraz laureata dwóch nagród Emmy - serii "We Are New York". Według scenariuszy Krakowskiego powstało 18. filmów. Wśród nich największa europejska produkcja lat 90. - "Genghis Khan" oraz najbardziej dochodowy film w Polsce - "Ogniem i mieczem". Jego "Looking for Palladin" (reżyseria i scenariusz) z 2008 roku, na festiwalach w Nowym Jorku i Orlando zdobył nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. Jako wykładowca Krakowski jest jednym z założycieli wysoko cenionej szkoły filmowej przy Stanowym Uniwersytecie Nowy Jork w Purchase. Od roku 2003 jest profesorem Uniwersytetu Miejskiego w Nowym Jorku oraz byłym dziekanem Wydziału Mediów i Sztuk Komunikatywnych.

Spotkanie Anny Samusionek z maluchami w przedszkolu nr 4 przy ul. Krasickiego w Jeleniej Górze 8 czerwca 2015 r. (źródło: Biuro Festiwalu)

Również we wtorek zapraszamy do jeleniogórskich przedszkoli, gdzie aktorka Anna Samusionek będzie czytała bajki małym Jeleniogórzanom:

  • godz. 9 - przedszkole nr 19 przy ul.Piłsudskiego 2
  • godz. 10 - przedszkole nr 2 ul.Piłsudskiego 32
  • godz. 11 - przedszkole nr 10. przy ul.Zjednoczenia Narodowego 15
  • godz. 1215 -przedszkole nr 27 przy ul.Tuwima 12

To nie koniec bogatego programu 8 Festiwalu Reżyserii Filmowej w Jeleniej Górze. Od godz. 11 9 czerwca br. w pracowni jeleniogórskiego artysty-szklarza Konrada Tomaszewskiego, gościł będzie Janusz Majewski, laureat Kryształowego Dzika 2015 za całokształt pracy reżyserskiej. Konrad Tomaszewski pracuje nad nowym projektem, którym wkrótce ozdobi deptak w stolicy Karkonoszy - Aleję Gwiazd Kina. Będą to szklane odlewy twarzy artystów. Festiwalowi goście: Krzysztof Zanussi i Grażyna Wolszczak już uwiecznili swoje twarze w pracowni artysty. Teraz kolej na reżyserów: Janusza Majewskiego i Wojciecha Wójcika.

Do końca festiwalu w Muzeum Karkonoskim prezentowana jest wystawa oryginalnych kostiumów filmowych z obrazów Wojciecha Hasa: "Lalka"oraz "Rękopis znaleziony w Saragossie", w których występowali Beata Tyszkiewicz i Zbigniew Cybulski.

ZAPRASZAMY !

red.

Linki: · Reżyserska Góra · festiwalrezyserii.com

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław