ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Młodzieżowa Wyszehradzka

Napisany: 2015-06-24

Młodzieżowa Wyszehradzka

Wolimierz zaprasza do współpracy i na koncert

Stacja Wolimierz zaprasza na spotkanie informacyjne, po którym serwuje deser: koncert Włodzimierza Kiniorskiego (fot. A. Lipin)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla prasy i lokalnej społeczności, które odbędzie się w piątek, 26 czerwca 2015 r., o godzinie 18 na Stacji Wolimierz, przy ul. Dworcowa 73 w Pobiednej.
Na spotkaniu opowiemy o planowanych wydarzeniach i lipcowym WorkCampie, a także zaprosimy lokalną ludność do współpracy.

Lipcowy międzynarodowy WorkCamp na Stacji Wolimierz – Simplicity.1st Visegrad (Eco)Villages Meeting poświęcony będzie naturalnemu budownictwu, sztuce niezależnej, wegetariańskiej kuchni i przedsiębiorczości na wsi.
Polsko-słowacko-czesko-węgierskie spotkanie odbędzie się we Wolimierzu od 6 do 27 lipca 2015 r. Celem jest promocja współpracy między państwami Grupy Wyszehradziej V4 (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) – wymiana doświadczenia i dobrych praktyk.
W spotkaniu weźmie udział 28 młodych osób z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Do współpracy zostało zaproszonych 12. trenerów z różnych państw: Ukrainy, Niemiec, Norwegii i Polski.
Podczas WorkCampu młodzież będzie poznawać kulturę innych krajów – poprzez wspólne życie, uczenie się i tworzenie. Będą się wspólnie motywować i inspirować do aktywnego życia społecznego i nowych przyszłych projektów. Uczestnicy będą mieć okazję do sprawdzenia się w roli współtwórców międzynarodowego Festiwalu Wody, który odbędzie się na Stacji Wolimierz 24-26 lipca.

Festiwal Wody – Wolimierz 24-26 lipca 2015 r.

Wezmą udział także we warsztatach poświęconych odnawialnym źródłom energii, budownictwu naturalnemu, zdrowemu odżywianiu, rękodziełu wszelakiej maści etc. Warsztatom będą towarzyszyć wykłady i prezentacje kultur, dyskusje na temat samowystarczalności oraz możliwości współpracy pomiędzy krajami V4. Uczestnicy zaprezentują przykłady eko-wiosek ze swoich krajów oraz przedyskutują możliwości stworzenia sieci takich społeczności z krajów partnerskich.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wziąć udział w wydarzeniu jako uczestnicy, skorzystać z pomocy wolontariuszy, wziąć udział w warsztatach, zaprezentować z jak najlepszej strony nasz region, przyczynić się do kreacji projektu – dobrą radą, przeprowadzeniem warsztatów, promocją, wsparciem itd.

Po piątkowym spotkaniu organizatorzy zapraszają na koncert – KINIOR REGGAE SOUND - pieśni Tadeusza Nalepy.

Włodzimierz Kinior Kiniorski – multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny.
Malowniczość muzyki Kiniorskiego powoduje, że jego kompozycje doskonale sprawdzają się jako tło muzyczne w spektaklach teatralnych. Tę muzykę możemy usłyszeć między innymi na scenie Teatru Klinika Lalek, Teatru Powszechnego w Warszawie czy Teatru Witkiewicza w Zakopanem.

ZAPRASZAMY

Źródło: Stacja Wolimierz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe blokady skrzyni biegów sprzątanie Wrocław