ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Prawdziwy górski rajd

Napisany: 2015-06-27

Prawdziwy górski rajd

Trwają zapisy na Ekstremalny Rajd na Orientację - Izerska Wielka Wyrypa

(fot. IWW)

Mikroklimat i urok miasta Świeradów-Zdrój od wieków przyciągał wielu kuracjuszy i turystów. Spragnionych spokoju, odnowy, chcących odzyskać wyczerpane siły, szukających kontaktu z przyrodą wzdłuż niezadeptanych ścieżek.

Wierzymy, że magia kurortu przyciągnie także zawodników i tłumnie wystartują podczas Izerskiej Wielkiej Wyrypy – Ekstremalnego Rajdu na Orientację. Rozegrany zostanie pomiędzy 21 a 23 sierpnia 2015 r. Baza wypadowa w gościnnym Świeradowie-Zdroju zawiesi wysoko poprzeczkę – to będzie górski rajd!

 

(fot. IWW)

Zawodnicy, jak co roku, mogą wybrać spośród pięciu tras, zróżnicowanych pod względem długości i trudności. Piechurzy staną na starcie dystansów: 25, 50 lub 100 km. Komu marzy się tytuł Mistrza Polski, ten powinien zdecydować się na najdłuższą trasę. W tym roku właśnie podczas Izerskiej Wielkiej Wyrypy w Świeradowie-Zdroju zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

Rowerzyści pojadą na 75 lub 150 km. Pamiętać jednak warto, że Izerska Wielka Wyrypa to rajd na ORIENTACJĘ. Dystanse przygotowanych tras są zatem optymalnymi, przy założeniu, że zawodnicy pokonają je bez żadnych błędów nawigacyjnych. Często rzeczywistość okazuje się mieć... o wiele więcej kilometrów. Warto to wziąć pod uwagę rozważając, na której trasie wystartujecie.

(fot. IWW)

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji jest Trasa Rodzinna – najkrótsza, zaplanowana z myślą o debiutantach. Sama trasa także „debiutuje” w IWW. Polecamy ją rodzinom z dziećmi. Przebiegać będzie przez najciekawsze zakątki miasteczka – gospodarza imprezy. Zaprowadzi uczestników do największych atrakcji Świeradowa-Zdroju. By jednak do nich dotrzeć będzie trzeba pogłówkować w rodzinnym gronie.

Na Izerską Wielką Wyrypę zapisujcie się poprzez formularz elektroniczny.

Impreza dofinansowuje Gmina Miejska Świeradów-Zdrój.

W imieniu Organizatorów – Violetta Pietrzak

Tagi: · rajdy górskie · Walończycy

Linki: · Ekstremalnie ekstremalna · Wyrypa zza biurka · Izerska Wielka Wyrypa · izerskawyrypa.org

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław