ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Obserwator muzyczny

Napisany: 2015-08-19

Obserwator muzyczny

Z nurtem bystrej bogatyńskiej rzeczki popłyną alternatywne dźwięki

Lao Che podczas FDM 2014 (fot. Remigiusz Naruszewicz, źródło: FB/FestiwalDzialanMuzycznych)

Jamaram, Tamika, Jafia i PDO - to tylko niektóre muzyczne rewelacje XV Festiwalu Działań Muzycznych w Bogatyni. Tradycyjnie w ostatni piątek sierpnia, na zakończenie wakacji, wszystkie koncerty darmo!

Miłośnicy dobrej muzyki spotkają się na wzgórzu "Obserwator" po raz piętnasty. W piątek, 28 sierpnia 2015 r. zobaczymy polsko-niemiecki koktajl różnych stylów muzycznych. Jednym z najciekawszych artystów na tegorocznym FDM będzie formacja JAMARAM.  Ich granie to zjednoczenie: reggae, dub, funk, soul, latin, swing, ska, pop i rocka. Wybuchowy mix. Dlatego znani są w Europie z energetycznych i eksplodujących występów. W Polsce zagrali m.in. na tegorocznym Przystanku Woodstock i na ORF.

Inną, wartą piątkowego wieczora, artystką będzie TAMIKA. Prywatnie żona niemieckiego wykonawcy Gentlemen, śpiewająca razem z nim na wielu płytach i koncertach. W Bogatyni podczas Festiwalu Działań Muzycznych zaśpiewa z Krystianem Walczakim. Jego muzykę Tamika wykorzystała do własnego utworu pt. "Cry no more". Na żywo będzie można usłyszeć także wiele innych z jej repertuaru.

Jamaram (źródło: festiwal.bogatynia.info.pl)

Jafia (źródło: festiwal.bogatynia.info.pl)


 

Tamika (źródło: festiwal.bogatynia.info.pl)

Tallib (źródło: festiwal.bogatynia.info.pl)


 

Poza niemieckimi, wystąpią też uznani polscy wykonawcy. Na "Obserwatorze" usłyszymy zespół JAFIA. W Bogatyni zagrają najnowszą płytę, pt. "Karavana". Jafia, niegdyś Jafia Namuel, wygrywają szeroką gamę dźwięków: od soulu, po R&B, na funku i gospel skończywszy.

Kolejną "petardę" zmontowaną z reggae i dancehall rzuci ze sceny TALLIB. Młody muzyk i autor tekstów wystąpi z materiałem debiutanckiego krążka oraz z najnowszym, którego premiera zapowiedziana jest na właśnie koniec sierpnia. Z Tallibem wystąpi także K-JAH, czyli bogatynianin... Krystian Walczak.

K-Jah (źródło: festiwal.bogatynia.info.pl)

PDO (źródło: festiwal.bogatynia.info.pl)


 

A to nie jedyny lokalny akcent. Zapowiadany jest także występ formacji PDO. Bogatynianie od 3 lat koncertują w wielu zakątkach Środkowej Europy, a jeszcze nie zagrali w swoim rodzinnym mieście. Zatem kroi się nie lada gratka, by wreszcie usłyszeć na żywo najlepszy lokalny zespół wokalno-muzyczny.
Lokalsów reprezentować będą także ciężkie brzmienia Unfaced.

Na niespodzianki mogą liczyć dzieci. Warto zatem zabrać je ze sobą na FDM 15.

Festiwal Działań Muzycznych rozpocznie się w samo południe ;) o godzinie 16., w piątek 28 sierpnia 2015 r., przy Alei Zesłańców Sybiru w Bogatyni. Udział w charakterze widzo-słuchaczy macie w gratisie. Wszystko dzięki sponsorom i organizatorom, którzy ich wyszukali i namówili do wyłożenia grosza.

A organizatorami Festiwalu Działań Muzycznych (od 5 lat - kolejny mały jubileusz) jest Stowarzyszenie MEDIA LOKALNE oraz (jako współorganizator) Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni.

W ich imieniu ZAPRASZAMY !

Warto zakończyć szkolne wakacje z przytupem...

Źródło: TV Bogatynia

Tagi: · koncert · wydarzenia kulturalne

· festiwal.bogatynia.info.pl · www.facebook.com/FestiwalDzialanMuzycznych · www.tvbogatynia.pl/7,3045-odliczamy_do_festiwalu.html

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław