ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » JAKtUBYć?

Napisany: 2015-08-26

JAKtUBYć?

Jedenaście rzeczy o Jakubach, które powinniście wiedzieć, ale nie mieliście okazji zapytać

JAKUBY - święto starego miasta w Zgorzelcu (źródło: MDK Zgorzelec)

1

Jakuby, jak co roku, oficjalnie inaugurujemy na moście Staromiejskim w piątek, 28 sierpnia 2015 r., o godz. 1830.

2

Przed otwarciem Jakubów spotykamy się (kto żyw, kto chętny) przed bramą jakubową, czyli przy tzw. studzience, przy skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Struga w Zgorzelcu, o godz. 1730.

3

Sprzed bramy jakubowej wyruszy muzyczno-historyczny pochód w stronę mostu Staromiejskiego, dlatego apel do wszystkich, którzy chcą w nim wziąć udział - jeśli możecie, przebierzcie się w historyczne stroje albo po prostu… za wiedźmy, chłopów, szlachciców, czy za kogo tam wam fantazja Wam podpowie, a szafa pozwoli.

4

Warto się przebrać, bo po pierwsze - to zawsze fajna zabawa; po drugie - osoby przebrane będą się mogły za darmo fotografować w specjalnej foto-budce, która stanie na Przedmieściu Nyskim. Zdjęcia będą na miejscu drukowane na fotograficznym papierze ze specjalnymi dodatkami.

5

W dniu otwarcia najgoręcej jak możemy rekomendujemy wszystkimi i polecamy widowisko muzyczno-laserowo-historyczne, które rozpocznie się ok. godz. 21 przy placu Pocztowym i moście Staromiejskim. Efekt "wooow" gwarantowany.

6

Tańce przy jakubowej scenie jak najbardziej wskazane.

7

Nadużywanie jakubowych trunków jak najbardziej NIEWSKAZANE.

8

Zainteresowani przedstawieniami na teatralnej łące (w pobliżu Bulwaru Greckiego) dla własnej wygody mogą wziąć kocyki albo rozkładane siedziska. Miejsca siedzące będą wprawdzie przygotowane, ale kto z sobą nosi...

9

Zmotoryzowani ze Zgorzelca niech lepiej zostawią w spokoju swoje stalowe rumaki i na Jakuby przyjdą spacerem. Po co się denerwować szukając miejsca parkingowego?

10

Prognozy pogody sprawdzamy co chwilę, ale synoptycy są jacyś niezdecydowani. Na wypadek upałów, warto wziąć ze sobą butelkę wody; na wypadek deszczu – wiadomo: albo parasol, albo foliowe płaszcze.

11

Kotów, psów, chomików, fretek i innych takich - nawet na smyczy, a tym bardziej bez, na Jakuby lepiej ze sobą nie zabierać. To zabawa dla ludzi, zwierzęta się tylko męczą.

12

Jak nam coś jeszcze przyjdzie do głowy - z rzeczy ważnych oczywiście - to tę listę dobrych rad będziemy na bieżąco wydłużać.

Przybywajcie ;)

Źródło: MDK Zgorzelec

Tagi: · wydarzenia kulturalne

Linki: · Nadnyskie święto · Zakręcona muzyka · Jakubowy Teatr Pod Chmurką · jakuby.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław