ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Zakręcą piastami

Napisany: 2015-09-24

Zakręcą piastami

Rowerowy Bieg Piastów - średniodystansowy wyścig kolarski po górskich trasach izerskich

Każdy może zdobyć taką zębatkę (fot. Leszek Kosiorowski)

Ponad czterysta osób z Polski, Czech i Niemiec weźmie udział w Rowerowym Biegu Piastów, który rozegrany zostanie w sobotę, 26 września 2015 r. w Jakuszycach. Zawody na dystansach 20 i 40 km rozpoczną się o godz. 11.
To trzecia odsłona Biegu Piastów w tym roku. Zimą odbyła się największa - zimowa na nartach. Pod koniec sierpnia - letnia, biegowa. Teraz, jesienią, pora na rowerową. Stowarzyszenie Bieg Piastów chce w ten sposób do maksimum wykorzystać sportowo-rekreacyjny potencjał Polany Jakuszyckiej. Zarazem dotrzymać kroku innym organizatorom wielkich biegów narciarskich, którzy także zapraszają do biegania i rowerowania na swych trasach.

Trasa Rowerowego Biegu Piastów wiedzie oczywiście leśnymi duktami Gór Izerskich. Mierzy 20 km. Zawodnicy, którzy zgłosili się na 40 km, przejadę trasę dwa razy.
Lista startowa jest jeszcze otwarta, a zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem serwisu datasport.pl. Podpatrywaliśmy zgłoszone nazwiska i wyłowiliśmy z nich między innymi:
Adam Draczyński - podwójny (indywidualnie i drużynowo) mistrz świata w maratonie biegowym w 2008 r. , wicemistrz Polski na 1500 m (2000 r.), brązowy medalista mistrzostw Polski w maratonie (2008 r.).
Bartek Hofman - rekordzista 137-kilometrowej trasy Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza.
Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania, szef organizacji Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie w 2012 i 2014, uczestnik wielu długich biegów narciarskich zaliczanych do Worldloppet.
Zygmunt Bobowski - wielokrotny uczestnik narciarskiego Biegu Piastów, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów.
Mateusz Caban - ukończył przed kilkoma dniami Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza na dystansie 237 km.
Janusz Czaplicki - miłośnik biegania w Jakuszycach na nartach i bez nich, regularny uczestnik wycieczek biegowych, organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.
Adam Andrzej Fijałkowski - uczestnik długich biegów narciarskich na czterech kontynentach.
Dominika Jarosz - zwyciężczyni Letniego Biegu Piastów na 10 km w 2014 roku.
Martin Koucky - szef organizacji Jizerskiej Padesatki - największego biegu na nartach Czech, jak również jej letniej wersji bez nart.

A kiedy Wasze nazwisko znajdzie się na liście? ;)

Leszek Kosiorowski

Tagi: · Bieg Piastów · Jakuszyce · trasy rowerowe

Linki: · Letni, a jak zimowy · Konec lyžování · www.bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław