ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Na mecie 359!

Napisany: 2015-09-28

Na mecie 359!

Chłodno, pochmurno, gęsto od rowerzystów

(fot. Michał Luch)

Bez mała czterysta osób wzięło udział w Rowerowym Biegu Piastów na dystansach 20 i 40 kilometrów. Zwyciężyli Rafał Alchimowicz i Marzanna Durlik (40 km) oraz Adam Kaczmarek i Katarzyna Łukomska (20 km).

Polana Jakuszycka nie była zbyt łaskawa dla rowerzystów - od rana było zimno. Tuż przed startem o godz. 11 temperatura wynosiła niespełna osiem stopni. Mimo to do Jakuszyc zjechało prawie czterystu cyklistów z różnych stron Polski i Czech. Wielu z nich to zawodnicy znani ze zmagań narciarskich i biegowych.

 

(fot. Michał Luch)

Trasa w Górach Izerskich wiodła z Polany Jakuszyckiej na Dolny Dukt Końskiej Jamy do Rozdroża pod Cichą Równią, skąd Starą Drogą Celną prowadziła przez osadę Orle, by wokół Koziego Grzbietu, przez Rozdroże pod Działem Izerskim, doprowadzić zawodników z powrotem na Polanę Jakuszycką. Najbardziej wymagający był kamienisty, ostry zjazd do Orla oraz podjazd na Rozdroże pod Działem Izerskim.

Pierwsi pędzili bardzo szybko i sprawiali wrażenie, że trasa nie nastręcza im większych trudności. Ci, którzy jechali bardziej z tyłu, na najbardziej wymagających odcinkach schodzili z rowerów i je prowadzili.
Na końcu stawki były urocze obrazki rodziców z dziećmi podążającymi do mety znaczniej wolniej niż reszta stawki, ale i tak w tempie imponującym jak na swój wiek.

(fot. Michał Luch)

- Zespół Biegu Piastów, po zawodach narciarskich i biegowych, przygotował także rowerowe - mówi komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin. - Wykonaliśmy to zadanie po raz pierwszy. Dziękujemy za pozytywne oceny, ale zdajemy sprawę, że pewne rzeczy wymagają poprawy. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i komentarze.
Prosimy przesyłać je e-mailem na adres: zawodnicy@bieg-piastow.pl
- dodaje laureat Izerskiego Kryształu za 2014 r.

Za kilka miesięcy wystartuje flagowe wydarzenie na izerskich trasach narciarskich, organizowane przez Stowarzyszenie BIEG PIASTÓW - doroczny festiwal narciarstwa biegowego "Bieg Piastów". Nim jednak izerskie trasy pokryją się śniegiem warto korzystać z uroków jesieni i kręcić kółkami, bądź przebierać nogami, zażywając świeżego powietrza, a wraz z nim chłonąć piękno Gór Izerskich.

red., źródło: Stow. BIEG PIASTÓW

Tagi: · Bieg Piastów · Jakuszyce · trasy rowerowe

Linki: · Letni, a jak zimowy · Z Biegiem Piastów · bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław