ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Pod zieloną kopułą kipi od kultury

Napisany: 2015-10-27

Pod zieloną kopułą kipi od kultury

Nowy tydzień Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu pełen wydarzeń

Od tygodnia można oglądać Zgorzelec na fotografiach z minionych 70 lat

Wielkie otwarcie tego tygodnia pod zieloną kopułą należy ponownie (tak jak w tygodniu poprzednim) do najlepszych uczniów zgorzeleckich szkół. W poniedziałek o godz. 17. młodzi ludzie wyróżniający się w nauce, sporcie oraz działalności artystycznej odebrali z rąk burmistrza Rafała Gronicza specjalne stypendia. Uroczystość była kolejną, co oznacza ni mniej, ni więcej tylko tyle, że w Zgorzelcu jest wielu zdolnych młodych ludzi. Podczas jednej akademii czcigodne mury domu kultury, nie mogłyby wszystkich zmieścić. Chwała prymusom!

Poniedziałek to też kinowa lekcja w kinie Poza Nova w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz wieczorny seans filmu pt. „Życie na kredycie” w reż. Baldvin Zaphoniasson. Kilka dni temu miał światową premierę. To dwie godziny obyczajowej opowieści o 24-letniej Eik, która jest przedszkolanką i samotnie wychowuje 8-letnią córkę. Pod przykrywką pracy jako kelnerka, często służy swoim wdziękami tym wszystkim, którzy gotowi są za to zapłacić. Film, choć momentami wydaje się dramatyczny, ma także momenty pełne humoru. Być może to właśnie czyni go tak interesującym. Szpula zaczyna się rozwijać o godz. 1830. „Życie na kredycie” można obejrzeć do środy włącznie. Bilety po 11 zł.

Na spektakl MĄŻ MOJEJ ŻONY pozostało tak mało biletów, że chyba trzeba liczyć na kolejną okazję

We wtorek salę widowiskową opanuje Teatr Moich Marzeń z Chorzowa, który na swoje spektakle zaprosił dzieci ze zgorzeleckich szkół. Uwaga, przedstawienia grane są na zamówienie, co oznacza, że nie są otwarte dla wszystkich chętnych.

W środę spotkają się słuchacze Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład, który tradycyjnie rozpocznie się o godz. 11, tym razem wygłosi Beata Zygmuntowicz. Opowie o Teatrze Ziemi Zgorzeleckiej. A wieczorem, pamiętacie, kino!

W czwartek, oprócz tego, że mgr inż. Mirosław Sadowski z Uniwersytetu Zielonogórskiego zabierze studentów-seniorów na warsztaty do świata statystyki, to po południu odbędzie się inauguracja wystawy konkursowej przygotowanej przez stowarzyszenie Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.V. W tym roku organizowany przez stowarzyszenie konkurs fotograficzny „W podróży” miał za temat przewodni PRZEMYSŁ. Nadesłane zdjęcia będzie można oglądać do 11 listopada. A gdy już wpadniecie je zobaczyć, koniecznie wstąpcie też do galerii, gdzie od ubiegłego piątku prezentowana jest wystawa „70 lat Zgorzelca” . Można ją podziwiać do 22 listopada.

Na koniec mamy jeszcze serdeczne zaproszenie na piątkowy spektakl inaugurujący Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem. Sztuka pt. „Mąż mojej żony" w reż. Henryka Adamka, ze znanym doskonale w Zgorzelcu Jackiem Grondowym i Piotrem Konieczyńskim w rolach głównych. Bilety po 20 zł, ale niestety zostało ich niewiele...

Źródło: MDK Zgorzelec

Tagi: · wystawa · konkurs fotograficzny · wydarzenia kulturalne

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław