ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Zaostřeno na Liberec

Napisany: 2015-11-03

Zaostřeno na Liberec

ZAOSTŘENO NA JIZERKY - wystawa najpiękniejszych fotografii z Gór Izerskich

Okładkowe zdjęcie kalendarza ZAOSTŘENO NA JIZERKY 2016 - Zorza polarna nad Kořenovem, aut. Hana Palečková (źródło: NPZaOJh)

Wystawa ZAOSTŘENO NA JIZERKY (w wolnym tłumaczeniu "Ostrość na Izery") powstała z najlepszych zdjęć konkursu fotograficznego pod tym samym tytułem. Wiosną po raz piąty zorganizowała go Fundacja Dla Ochrony i Odnowy Gór Izerskich. Wpłynęło 216 zdjęć od 59 autorów, a o wybór tych najlepszych, które możecie podziwiać na wystawie, postarało się doborowe jury. Jedną fotografię wybraliście Wy - w internetowym głosowaniu. Magazyn GÓRY IZERSKIE wspiera konkurs promocją od pierwszej edycji.

Wystawa zdjęć jest pomyślana jako wędrowna - do końca listopada można ją zobaczyć w hallu centrum handlowego FORUM Liberec, przy wejściu od domu kultury. Przy okazji wycieczki do Liberca warto ją zobaczyć - fotografie zaprowadzą Was do znanych i zupełnie nieoczekiwanych zakątków Gór Izerskich.
- Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Będziemy uradowani, że tym sposobem możemy się podzielić z Wami tymi zachwycającymi zdjęciami - mówi Ondřej Petrovský, dyrektor fundacji.
Spośród wystawionych fotografii, wybrano zestaw 13., które tworzą naścienny kalendarz ZAOSTŘENO NA JIZERKY 2016. Można go zakupić za cenę 300,-Kč, każdego dnia wystawy w godz. 15-18. Kupując ten piękny kalendarz wesprzecie izerską przyrodę, bowiem cały dochód ze sprzedaży jest właśnie na nią przeznaczony. Kalendarz można także zamówić poprzez e-mail: jizerky@ecn.cz, bądź kupić w libereckim biurze fundacji przy ul. Matoušovej 453/21. Zamawiając korespondencyjnie doliczcie koszt przesyłki.
- Zeszłoroczny nakład 1400 sztuk, wykupiono do ostatniego. Tegoroczny już się rozszedł w jednej trzeciej - wyjaśnia Petrovský. - Niektóre firmy chciały dodrukować na nich swe logo i używają kalendarza jako prezent dla swych partnerów - dodaje.

Zdjęcie z wystawy ZAOSTŘENO NA JIZERKY - Bucior nad Studzienką Plischkeho, aut. Zdeněk Lín (źródło: NPZaOJh)

Konkurs fotograficzny ZAOSTŘENO NA JIZERKY pierwszy raz ogłoszono w 2011 r. W ciągu 5 lat jego historii fotografowie przysłali przeszło 800 zdjęć, z których wydrukowano łącznie 5500 kalendarzy. Uzyskane w sprzedaży fundusze spożytkowano na sadzenie pierwotnych gatunków drzew w Górach Izerskich.
- Dzięki temu w ubiegłym roku w Górach Izerskich wysadziliśmy niemal 84 tysięcy sadzonek, m. in.: buków, dębów i jodeł, które są niezastąpione w izerskich lasach. Ich gatunkowe i wiekowe urozmaicenie jest nieodzowne dla długookresowej kondycji ekosystemu. Jesteśmy przekonani, że większe nakłady przy odnowie izerskich lasów, to droga w słusznym kierunku - chwali się sukcesami dyrektor fundacji. - Teraz każdemu posiadaczowi kalendarza jego wkład w Izerki, będą przypominały piękne i nietuzinkowe widoki na te góry - podsumowuje kwintesencję całego przedsięwzięcia Ondřej Petrovský.

Więcej informacji o działalności Fundacji Dla Ochrony i Odnowy Gór Izerskich (Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor) może pozyskać z jej strony internetowej: www.jizerky.ecn.cz

Jako patron medialny konkursu ZAOSTŘENO NA JIZERKY, zapraszamy na wystawę do Liberca!

red.

Tagi: · wystawa fotograficzna · konkurs fotograficzny · ochrona przyrody

Linki: · Fotoodnowa Gór Izerskich · Czas płynie - drzewa rosną · Góry Izerskie przez cały rok · www.jizerky.ecn.cz · www.liberec.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: blokady skrzyni biegów regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław