ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Idźcie w TAN

Napisany: 2015-11-19

Idźcie w TAN

Foliba świętuje X urodziny w Szklarskiej Porębie

(Źródło: Foliba Management)

Data: 27 listopada 2015 r. (piątek)
Start: godz. 20
Bilety: 15 zł
Miejsce: Rodzinny Park Rozrywki ESPLANADA, przy ul. Pstrowskiego 5a w Szklarskiej Porębie
Promocja: www.facebook.com/events/1730328053862398

Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in.: djembe (dżembe), dundun'y, tamę, balafon, korę, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty, urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem.
Zespół koncertuje już 10 lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Wybrzeża Kości Słoniowej, Burkina Faso, Senegalu, Gwinei i Gambii.

Podróż trwa!

Foliba powstała w 2005 roku z inicjatywy Łukasza Dembińskiego. Wykonuje aranżacje muzyczne inspirowane tradycyjną muzyką pochodzącą z krajów Afryki Zachodniej, które są ściśle połączone z niezwykle energicznym i żywiołowym tańcem. Skład zespołu to pięć osób - pasjonatów zachodnio-afrykańskiej kultury oraz muzyki perkusyjnej. Muzycy podróżują do afrykańskich państw (m.in. do Gwinei, Mali, Burkina Faso, Senegalu, Gambii) by uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca. U źródeł, od najlepszych muzyków i tancerzy. Jednocześnie prowadzą liczne warsztaty bębniarskie i taneczne.
Zespół regularnie koncertuje - wystąpili ponad 300 razy w Polsce i za granicą. Na wielu scenach z muzykami i tancerzami z Afryki, takimi jak: Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Thomas Guei (Wybrzeże Kości Słoniowej), Bouba Kuyateh (Gambia), Adama Dembele (Wybrzeże Kości Słoniowej), Seckou Keita (Senegal), Landing Mane (Senegal), Bouba Diakite (Gwinea), Andy Camara (Gwinea), Ablaye Badji (Senegal).

Najnowsza płyta TAN, czyli "10", bo tak w afrykańskim języku malinke należy tłumaczyć jej tytuł, jest muzycznym podsumowaniem dziesięcioletniej drogi, jaką ma za sobą zespół Foliba. Dekada wspólnego grania rytmów afrykańskich obfitowała w wiele niesamowitych spotkań: z rytmem, publicznością i artystami z Europy i Afryki. Na płycie zostało zarejestrowane spotkanie z senegalskim muzykiem Ablaye'm Badji, który aktualnie występuje w Folibie.
Album TAN to spora dawka tradycyjnych rytmów Afryki Zachodniej, z niezwykle rozgadanymi bębnami djembe, dundun i tama. Nie zabraknie na nim też melodyjnych utworów z dialogiem delikatnych strun kory i dźwięków afrykańskiej marimby - balafonu. Ablaye obok instrumentalnej wymiany słów, snuje wokalne opowieści w języku mandinka.
Wśród gości, na płycie pojawiają się: Cheeba - wokalista EastWest Rockers, który zaśpiewał o swojej wizji powrotu do korzeni oraz multiinstrumentalista Kamil Rogiński (R.U.T.A, ŜANĜO). Finalne brzmienie albumu dopracowane zostało w studio AsOne.

TAN to owoc spotkania. Siebie, muzyki i ludzi - Zapraszamy do Szklarskiej Poręby!

Uwaga! Foliba podnosi temperaturę otoczenia o średnio 15°C!

Źródło: Foliba Management

Tagi: · koncert · Szklarska Poręba

Linki: · ESPLANADA - duża dawka zabawy · www.foliba.pl · www.folibamanagement.com/p,foliba,3,0,4.htm · www.facebook.com/folibamusic

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław