ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Kino, Soyka, mandoliny

Napisany: 2015-12-07

Kino, Soyka, mandoliny

Tydzień ze zgorzelecką kulturą i zechcesz więcej

Jak już wiecie Mikołaj, zwany Świętym, był i u nas ostatnio. Pochwalił. Do wora sięgnął, cukierkami poczęstował i zapowiedział, że jeszcze do nas wróci. To miłe z jego strony. A my nie spoczywamy na laurach i bez fałszywej skromności zapowiadamy: dzieje się w tym tygodniu!
Że kino to wiecie, nieprawdaż? Do środy włącznie gramy premierowo. Na ekranie GIT w reżyserii Kamila Szymańskiego: końcówka lat 90-tych, zakład karny w Łęczycy, Kuba kończy odsiadywanie wieloletniego wyroku, grypserka przestrzega zasad bajery, git ludzie pomiatają frajerami i cwelami, a Kuba dorobił się najwyższej pozycji w więziennej hierarchii. Film porównywany z SYMETRIĄ. Czy trafnie? Przekonajcie się sami. Światło gaśnie o 1831. Bilety po 11 zł.

Gorąco zapraszamy też wszystkich na czwartek. W tym dniu odbędzie się w MDK doroczny koncert akcji charytatywnej MOTYLE, podczas którego będzie można wylicytować zaproszenie na trzydniową wizytę studyjną w Parlamencie Europejskim, którą ufundowała Lidia Geringer de Oedenberg. Początek koncertu o godz. 17.

Wisienką kultur-tortową będzie natomiast doroczny, przedświąteczny koncert MELODIE POD CHOINKĘ Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów, na który zapraszamy tym razem do hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej. Koncert odbędzie się w sobotę, początek godzina 18. Gwiazdą wieczoru, oprócz orkiestry rzecz jasna, będzie Stanisław Soyka. Bilety jeszcze do kupienia! Kosztują jedyne 20 zł.

Zapraszamy!

Źródło: MDK Zgorzelec

Tagi: · wydarzenia kulturalne

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław