ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Kultura w Zgorzelcu

Napisany: 2016-01-07

Kultura w Zgorzelcu

XXIV Finał WOŚP i historia o dorastaniu na moskiewskim śmietnisku

Nadejdą lepsze czasy - film Hanny Polak w kinie PozaNova zgorzeleckiego MDK

Mroźnie zaczął się Nowy Rok, ale w zgorzeleckim Domu Kultury liczą, że z każdym kolejnym dniem temperatury będą wzrastać. Jeśli nie na zewnątrz, to przynajmniej w sercach.

KAŻDY wrażliwy człowieka może serce swe okazać w niedzielę, 10 stycznia 2016 r., kiedy po raz kolejny w Zgorzelcu zagra Wielka Orkiestra Świąteczna Pomocy. Najbardziej wysunięty na zachód Polski finał, odbędzie się jak zwykle w CHR Plaza. Początek zabawy o godzinie 14. W programie m. in. występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz licytacje podarowanych na orkiestrowe aukcje przedmiotów. Czekamy na kolejne fanty, a tym, którzy już coś podarowali, serdecznie dziękujemy. W najbliższych dniach przygotujemy i opublikujemy spis przedmiotów, które będzie można wylicytować, tak aby wszyscy mogli się z nim zapoznać i odpowiednio przygotować portfele :)

Dom Kultury w Zgorzelcu także zapowiada kilka ciekawych wydarzeń. Na pewno interesującą propozycją będzie nowy film, który wchodzi na afisz kina PozaNova. To dokumentalny obraz Hanny Polak pt. "Nadejdą lepsze czasy". W recenzjach można przeczytać, że to: "niesamowita historia o dorastaniu - Boyhood z moskiewskiego śmietniska", "triumf reżyserski i majstersztyk operatorski Hanny Polak". Tak piszą o filmie m. in. Newsweek USA i Screen Daily. Julkę, główną bohaterkę filmu, poznajemy gdy ma 10 lat. Wspólnie ze swoimi bliskimi zamieszkuje Swałkę - gigantyczne podmoskiewskie wysypisko śmieci. Przez kolejne 14 lat, razem z reżyserką Hanną Polak, śledzimy historię najważniejszych wydarzeń w życiu Julki: pierwszego papierosa, pierwszą miłość i nieplanowaną ciążę. Film PozaNova będzie grać od piątku 8 stycznia 2016 r. Seanse zaczynają się o godz. 18, a weekendowe bilety to wydatek 12 lub 14 zł.

Ciekawie zapowiada się także sobota, 9 stycznia br.. Tego dnia w MDK Zgorzelec odbędzie się kolejny casting plebiscytu pt. "Zdolni 2016 - Twoja szansa na sukces", organizowanego przez serwis ZINFO.PL . W skrócie: to lokalny, zgorzelecki, talent show, w którym wygrać można 5 tys. zł! Trzeba tylko zatańczyć, zaśpiewać, wyrecytować, pokazać magiczną sztuczkę... słowem jak najlepiej i najkorzystniej zaprezentować się przed konkursowym jury. Początek przesłuchań o godz. 10, a szczegóły można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

Zapraszamy pod Zieloną Kopułę w Zgorzelcu

Źródło: MDK Zgorzelec

Tagi: · wydarzenia kulturalne

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław