ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Dureń, pianiści i jasełka

Napisany: 2016-01-12

Dureń, pianiści i jasełka

Najbliższe dni upłyną pod zieloną kopułą pod znakiem kina, muzyki i jasełek

Justyna Chmielowiec zagra recital w Zgorzelcu

Przez cały tydzień zapraszamy kinomanów do naszej komnaty X Muzy. Do środy włącznie gramy niesamowity dokument Hanny Polak pt. "Nadejdą lepsze czasy". Start godz. 1830, bilety po 11 zł. Zaś od piątku na białą płachtę rzucamy film wyreżyserowany przez Jurija Bykowa pt. "Durak" (Dureń). Kolejny rosyjski obraz prezentowany przez kino Poza Nova i kolejna perełka sztuki filmowej. Jeśli lubicie filmy utrzymane w klimacie Wojciecha Smarzowskiego, na pewno i "Durak" przypadnie wam do gustu. Światło gaśnie o 1830, bilety po 12 i 14 zł.

Miało być muzycznie, więc proszę bardzo... W czwartek, 14 stycznia 2016 r., odbędzie się w naszych skromnych murach recital znakomitej i znanej nam doskonale, bo pochodzącej ze Zgorzelca, pianistki Justyny Chmielowiec. Koncert zainauguruje obchody jubileuszowe Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Rozpocznie zarazem zmagania młodych artystów w ramach dorocznego, tym razem jubileuszowego XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego, organizowanego wspólnie przez zgorzelecką szkołę muzyczną i jej odpowiedniczkę z Görlitz.

W tegorocznej edycji zaprezentują się instrumentaliści z Polski, Niemiec, Czech, Austrii, Ukrainy i Rosji. Łącznie ok. 140 młodych talentów! Warto ich wspomóc oklaskami. Przesłuchania rozpoczynają się w obu szkołach już od środy - na koncert laureatów zapraszamy wszystkich do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu w niedzielę, 17 stycznia 2016 r., na godz. 15. Wstęp wolny.

Na koniec małe co nieco piąteczkowe... Cieplutko ze względu na aurę i milusio ze względu na artystów zapraszamy 15 stycznia 2016 r. na popisy sceniczne maluchów z przedszkola publicznego nr 9 w Zgorzelcu. Pokażą wszystkim jak się odgrywa jasełka. Kto ciekawy? Początek o godz. 930. Przybywajcie!

Janusz Pawul, MDK Zgorzelec

Tagi: · wydarzenia kulturalne · koncert

Linki: · Performance na koniec czasu · mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław