ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Niedziela u Jarmoza

Napisany: 2016-01-18

Niedziela u Jarmoza

Salomon rozpoczyna sezon wyścigowy na Wzgórzach Lewińskich

Salomon Sunday Nordic ostatni raz w Jakuszycach gościł w lutym 2015 r. (fot. Stacja Jakuszyce)

Cykl Salomon Nordic Sunday rozpocznie się po raz siódmy w najbliższą niedzielę (24 stycznia br.) na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju. Największa "liga" amatorska dla narciarzy biegowych, wyrosła z Gór Izerskich w tym sezonie niestety nie zawita ani razu do Jakuszyc. Za to Salomon Nordic Sunday po raz pierwszy w historii zawitaj do Dusznik-Zdroju.

Za to na izerskich trasach możecie się doskonale do niedzielnych zawodów przygotować. Zwłaszcza, że pobiec będzie można aż dwa razy: stylem łyżwowym i klasycznym, bieg po biegu.
Trasy wokół Jamrozowej Polany jest wymagająca. Doskonale znane miłośnikom biathlonu, stają się coraz bardziej popularne wśród biegaczy bez karabinu.

W niedzielę 24 stycznia rozegrane będą biegi na dystansie 10 kilometrów. Nowością jest odwrócenie kolejności stylów. Do tej pory w ramach SNS-a rozdzielane były już wyścigi "łyżwą" i "klasykiem", ale zawsze "klasycy" biegli pierwsi.
Stylem dowolnym biegacze wystartują o godz. 11. Potem przerwa na przygotowanie trasy przez ratrak, i o godz. 13 wystartują stylem klasycznym.
– Ze względu na specyfikę tras na Jamrozowej Polanie i bieganie na pętlach, nie mogliśmy wystartować biegu po biegu, jak np. w Jakuszycach. Gdzie łyżwowym startowało się 15 minut po klasyku. Wiedzieliśmy więc, że musimy oddzielić style – tłumaczą organizatorzy SNS-a.
– Zdecydowaliśmy się na zmianę kolejności, ze względu na czas. "Łyżwiarze" są szybsi od "klasyków" i tak jak do tej pory startowało ich mniej, także i teraz zgłosiło się ich mniej. To oznacza, że ten bieg będzie trwał krócej, niż rywalizacja stylem klasycznym – dodają szefowie SNS-a.

Jamrozowa Polana koło Dusznik-Zdroju ugości SNS po raz pierwszy (fot. MOKiS Duszniki-Zdrój)

Biuro zawodów od godz. 9. będzie przyjmować zapisy i wydawać pakiety startowe. O godz. 11 wspólny start do biegów stylem dowolnym, a o godz. 13 - wspólny start biegu stylem klasycznym. W tym roku nie ma zniżki dla osób biegnących oboma stylami.
Około godz. 1430 odbędzie się dekoracja zwycięzców.
Przypomnijmy, że każdy zawodnik, który dobiegnie do mety otrzyma medal pamiątkowy, a na dokładkę ciepłą herbatę oraz gorącą kiełbaskę z bułką.

Dodatkowymi dogodnościami są: bezpłatny parking, bezpłatna szatnia oraz toalety, a także stoły do smarowania nart. Za 20 zł możecie także skorzystać z płatnego smarowania na jazdę.

Na koniec najważniejsze wieści dotyczące zapisów na niedzielny bieg. Łączny limit startujących to 200 osób. Ale uwaga! Tylko pierwszych 150 osób, które zapiszą się i wniosą opłatę startową – otrzyma w pakiecie startowym kije marki Salomon!

Zgodnie z regulaminem opłata startowa do trzech dni przed zawodami (a więc do czwartku 21 stycznia) wynosi 50 zł. Potem już (także w dniu zawodów, gdy zostaną miejsca) będzie to 60 zł.
W niedzielny wieczór na liście startowej zapisanych było 77 osób.
Link do zapisów drogą elektroniczną: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2033

A dla osób rywalizujących w SNS-ie od wielu sezonów – przypomnienie: w tym roku zapisujemy się od nowa, osobno na każde zawody. Także nawet jeżeli macie już swoją koszulkę startową, musicie ponownie wpisać się na listę.

Do zobaczenia w niedzielę!

Redakcja SNS-nartybiegowe.pl

Rywalizacja rozegra się na pętli o długości 2,5 kilometra, którą każdy musi pokonać 4 razy. Start i metę ulokowano na wysokości strzelnicy biathlonowej (źródło: SNS-nartybiegowe.pl)

Tagi: · zima · biegi narciarskie

Linki: · Kije za wpisowe · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne blokady skrzyni biegów sprzątanie Wrocław