ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Psy popilnują domów

Napisany: 2016-01-30

Psy popilnują domów

Znamy zwycięzcę BORDER RUSH 2016! Wygrała... odwilż

Dodatnia temperatura wytopiła, a silny wiatr przewiał wiatr z Izerskiej Łąki. Zdjęcie z 30 stycznia 2016 r., o godz. 12:56 (Źródło: Stacja CHATKA GÓRZYSTÓW System meteo Nadleśnictwa Świeradów)

Odwilż jest bezlitosna. Nie oszczędziła wielu odcinków izerskich tras narciarskich, na których w nadchodzącym tygodniu miały zostać rozegrane zawody w powożeniu psimi zaprzęgami ALWERO BORDER RUSH! 2016.

Dziś (30 stycznia 2016 r.) w południe otrzymaliśmy od organizatorów informację o odwołaniu wydarzenia.

Deszcz i ciepły wiatr zamienił śnieg w niebezpieczne lodowisko. Trasy na i wokół Polany Jakuszyckiej są zbyt niebezpieczne, aby wyruszyły nań psy. Choć to twarde sztuki, mające w łapach tysiące kilometrów, niejednokrotnie w arcytrudnych warunkach, to nie wolno psiaków narażać na niepotrzebne kontuzje.

Organizatorom, a pewnie także i kibicom, jest tym bardziej przykro, że ta edycja, jak żadna wcześniej, miała obfitować we wiele atrakcji. M.in. uroczyste otwarcie na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie.

- Wciąż liczymy, że uda nam się zaprosić Was w marcu na spotkanie z psami i maszerami z niemal całej Europy - zapowiada przedstawicielka organizatorów, Anna Kawala Konik.

Miejmy nadzieję, że izerska zima tylko chwilowo jest w odwrocie i w marcu rzeczywiście pokaże swój arktyczny pazur. Wszak za nieco ponad miesiąc mają się odbyć dwa wspaniałe wydarzenia: Bieg Piastów i Bieg Izerski wraz z Biegiem Retro. A być może też biegi piesków. Wielką stratą byłoby odwołanie tych dorocznych atrakcyjnych spotkań narciarzy klasycznych.

Po szczegóły dotyczące BORDER RUSH sięgajcie na stronę organizatorów.

red.

Tagi: · zima · psie zaprzęgi · Jakuszyce

Linki: · Arktyczny klimat w Górach Izerskich · Izerska Alaska · borderrush.com · www.facebook.com/borderrush · swieradow.pl.hostingasp.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: blokady skrzyni biegów regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław