ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Pokaż się przy-słupie

Napisany: 2016-02-10

Pokaż się przy-słupie

Górne Łużyce w maju pysznią się swą architekturą

Dumni Gospodarze domów przysłupowych! Wzorem lat ubiegłych prosimy Was o otwarcie swoich domów 29 maja 2016 r. na okoliczność Dnia Otwartych Domów Przysłupowych.
Niemieccy miłośnicy domów przysłupowych, jak co roku będą publikować trójjęzyczną ulotkę z wykazem wszystkich otwartych do zwiedzania obiektów. Jeśli jesteście Państwo gotowi otworzyć 29 maja br. swój dom przysłupowy i chcecie ogłosić ten zamiar szerokiemu gronu zwiedzających - prosimy o pilne wypełnienie zgłoszenia. Odeślijcie je adres stowarzyszenia DOM KOŁODZIEJA - najpóźniej do 15 lutego 2016 r.. Niemiecka fundacja Umgebindehaus prześle Państwu gotowe materiały promocyjne.

Stowarzyszenie DOM KOŁODZIEJA także wyda plakaty i ulotki. Będą prezentować obiekty dostępne w granicach Polski. Czas na zgłoszenie obiektu do zamieszczenia w tych materiałach macie Państwo do końca lutego. Doręczymy je do Was w kwietniu. Biorący udział kolejny raz - nie wprowadzający zmian wobec lat ubiegłych - mogą tylko napisać w e-wiadomości "Zgłaszamy nasz udział w 2016 r.".

Poza organizacją wycieczki autokarowej po Krainie Domów Przysłupowych, w tym roku chcielibyśmy poszerzyć naszą ofertę o NOWE domy przysłupowe. Po raz pierwszy w to święto przysłupów otwarte zostaną obiekty, które powstały na polskich Górnych Łużycach przez ostatnie dwa lata.
W nawiązaniu do "nowego" w Zagrodzie Kołodzieja będzie zorganizowana pokonkursowa wystawa prac koncepcyjnych - modelowych domów przysłupowych dla rodziny. Zaprezentowane zostaną także gotowe projekty wiejskich świetlic. Tego dnia będzie można uzyskać porady w zakresie dostępnych technologii od zainteresowanych współpracą firm budowlanych i rzemieślniczych uczestniczących w procesie powstawania nowych domów przysłupowych.

Jeśli mieszkasz w domu przysłupowym, czujesz się związany z Górnymi i Dolnymi Łużycami, bliska jest Ci architektura ludowa Sudetów i pogranicza polsko-czesko-niemieckiego - WEŹ UDZIAŁ w Dniu Otwartych Domów Przysłupowych. Jako gospodarz, gość, fascynat...

Elżbieta Lech-Gotthardt
Stowarzyszenie DOM KOŁODZIEJA

Tagi: · domy przysłupowe · zabytki · wydarzenia kulturalne

Linki: · Kraina Domów Przysłupowych · Europejska stolica ruiny · Marzenie o przysłupowej świetlicy · www.domkolodzieja.pl · www.umgebindeland.de/index.php?lg=de&whl=18000000

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław