ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Żakowie rozerwą dzieci

Napisany: 2016-02-15

Żakowie rozerwą dzieci

W niedzielę. Przedtem Eisenstein w Meksyku W objęciach węża

Ferie, ferie i po feriach. A u nas, niezależnie od pory roku, robota wre, że nie ma kiedy taczki załadować... Dowód? Proszę bardzo, w kinie PozaNova szpule się palą! Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek! We wszystkie te dni odbywają się u nas przedpołudniowe seanse dla szkół, w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Są takie dni (np. wtorek), kiedy do południa mamy po trzy seanse! A są jeszcze projekcje wieczorne. Nie ma zmiłuj!

W tym tygodniu kinomaniaków zapraszamy na niesamowitą historię pt. "Eisenstein w Meksyku". Obraz wyreżyserował Peter Greenaway, a to nazwisko dla znawców kina awangardowego to znak rozpoznawczy, że na ekranie dziać się będzie sporo. Greenaway swój najnowszy film nakręcił o śmierci i seksie. Choć tego drugiego jest tu zdecydowanie więcej. Tytułowy Eisenstein, wyniesiony w ojczyźnie na piedestał, w Guanajuato (Meksyk), staje się facetem żądnym wolności. Dającym sobie prawo do szaleństwa, spontaniczności i do odkrywania – w wieku trzydziestu kilku lat – uwielbienia lekkich obyczajów. Zainteresowani? Prosimy bardzo, do środy włącznie, o godz. 1801. Bilety po jedenaście.

Od piątku Ciro Guerra zaprasza na "W objęciach węża". To historia relacji pomiędzy szamanem z Amazonii i dwoma naukowcami, którzy przez 40 lat szukali w dziewiczych lasach świętej, leczniczej rośliny. Jest to obraz spotkania cywilizacji widziany oczami człowieka stamtąd. Jury konkursu tegorocznego festiwalu w Cannes przyznało mu główną nagrodę kina artystycznego, a film walczy o nominację do Oscara. Takie rzeczy teraz u nas! Ale uwaga – w weekendy bilety mamy droższe, po 12 i 14 zł.

W czwartek (18 lutego 2016 r.) odbędzie się na naszej scenie konkurs recytatorski dla deklamatorów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu. Gdybyście tylko mieli czas przed południem... Początek o ósmej. Rano! Za to po południu zapraszamy na warsztaty cyrkowe, które poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Cyrkowego z Görlitz.

Ze szczególnym uśmiechem zapraszamy na niedzielę (21 lutego br.). Dzieci i rodziców. O godzinie 16 rozpoczną się muzyczno-edukacyjne zajęcia dla milusińskich, które poprowadzą Agata i Grzegorz Żakowie. W ich trakcie nasi mali goście będą mogli nie tylko posłuchać muzyki i ciekawych historii z nią związanych, nie tylko obejrzeć slajdy z muzycznych wypraw pary prowadzącej, ale także spróbować swoich sił w grze na różnego rodzaju instrumentach. Będzie także okazja, aby wspólnie podjąć się plastycznej interpretacji usłyszanych utworów. Niedzielne spotkanie rozpoczyna nasz nowy cykl niedzielnych spotkań muzyczno-edukacyjnych, który potrwa aż do maja. Wstęp jedyne 5 zł.

MDK Zgorzelec

Tagi: · wydarzenia kulturalne

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: blokady skrzyni biegów plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław