ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Fischer na finiszu

Napisany: 2016-02-17

Fischer na finiszu

Lista startowa na niedzielny finał Fischer Cup wypełniona!

FISCHER CUP Biegaj z nami 3/6/9 - potrójny cykl biegowy dla amatorów biegówek (źródło: BIEG PIASTÓW)

W trzecim, ostatni biegu cyklu Fischer Cup Biegaj z nami 3/6/9 narciarze wystartują w niedzielę 21 stycznia. Organizatorzy szykują atrakcyjną trasę na dystansie 9 km.

- Start na pewno będzie na Polanie Jakuszyckiej, potem trasa będzie prowadzić na Samolot, a następnie zawodnicy wrócą na Polanę Jakuszycką Górnym Duktem - rysuje pętlę komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin. - O tym, gdzie trasa zostanie poprowadzona pomiędzy Samolotem a Górnym Duktem, dopiero zdecydujemy. W dużej mierze zależy to od pogody - dodaje komandor. - Trasa nie będzie trudna, ale postaramy się, by była atrakcyjna - obiecuje Serafin.

Jeśli warunki śniegowe na to pozwolą, częścią finałowego biegu Fischer Cup będzie Trasa Jeleniogórska: urozmaicona, prowadząca od Rozdroża pod Cichą Równią umiarkowanie trudnym zjazdem w dół, pełna różnych biegowych atrakcji. Problem w tym, że na Jeleniogórskiej, by przygotować ją do biegania na nartach, potrzeba dużo śniegu. Choć - jak na izerskie trasy - jest położona wysoko, jest bardzo naturalna. To nie równa droga asfaltowa czy gruntowa, na których wystarczy kilka centymetrów śniegowego podłoża. Ale bądźmy dobrej myśli.

Trójmedal FISCHER CUP Biegaj z nami 3/6/9 prezentuje kierowniczka biura Biegu Piastów, Joanna Jędrzejowska (źródło: BIEG PIASTÓW)

Przypomnijmy: Fischer Cup Biegaj z nami 3/6/9 to jeden z dwóch cyklów biegów narciarskich dla amatorów, rozgrywanych w tym sezonie w Górach Izerskich, na trasach stowarzyszenia BIEG PIASTÓW. Pierwszy bieg odbył się na dystansie 3, a drugi - na 6 kilometrów.

Ideą cyklu rozgrywanego na tak krótkich dystansach jest danie szansy na start w zawodach osobom, które zaczynają przygodę z biegówkami (choć oczywiście udział mogą wziąć wszyscy). Przed startem uczestnicy mogą korzystać z bezpłatnych porad instruktorów narciarskich. Warto skorzystać, zwłaszcza z lekcji dotyczących techniki.

Wszyscy, którzy ukończą bieg, otrzymają piękny medal, będący zarazem ostatnią częścią medalu składającego się z trzech elementów: medali wręczanych po zakończeniu trzech biegów Fischer Cup.

Źródło: Bieg Piastów

Wypożyczalnia nart biegowych FISHER w Jakuszycach

Tagi: · zima · biegi narciarskie · Bieg Piastów

Linki: · Rekreacyjna trójka · Szybka szóstka · 113 zwyciężczyń · www.fischercup.pl/fischer-cup-369 · biegowkijakuszyce.pl · www.bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław