ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Spotkanie z nieśmiertelnymi

Napisany: 2016-02-25

Spotkanie z nieśmiertelnymi

Gęsty tłum się rozdwoił. Magiczne zjawisko w Szklarskiej Porębie

Henryk Waniek i CMENTARZ NIEŚMIERTELNYCH - czyli Autor i Jego książka spotkali się z wielkim zainteresowaniem publiczności (fot. A. Lipin)

Kto nie był w Szklarskiej Porębie 19 lutego 2016 r. na promocji najnowszej książki Henryka Wańka "Cmentarz nieśmiertelnych"... ma szansę błąd naprawić. Kolejne spotkanie z Autorem i zacnym gronem rozprawiającym o Jego dziele - 29 lutego 2016 r. we Wrocławiu, w Domku Romańskim.
Czy frekwencja dopisze tak, jak we Szklarskiej? Do muzeum przybył tłum. O dziwo! wcale nie został uszczuplony przez inne, niezwykle ciekawe spotkanie w Izerskiej Chacie, w ramach cyklu Terra Incognita. Tam także zabrakło miejsc dla publiczności. Niektórzy goście, najwidoczniej po zażyciu tajemnych mikstur ziołowych, bądź dzięki walońskim zaklęciom, byli obecni na obu spotkaniach. W Szklarskiej Porębie zdarzają się niezwykłe zjawiska.

Czy kto był na spotkaniu promocyjnym, czy dopiero będzie - książkę zakupić powinien. By wybrać się na "Cmentarz nieśmiertelnych" i poznać niezwykle ciekawe spojrzenie Wańka-artysty na przedstawicieli artystycznej bohemy Schreiberhau. Autor nie tylko przybliża sylwetki Carla i Gerharta Hauptmannów, w domu których odbyło się spotkanie. Dzieli się też swym zdaniem nt. innych barwnych postaci życia kulturalnego Niemiec sprzed wieku. Opowiada także o magnetycznych miejscach Szklarskiej Poręby.
Wkrótce przekażemy Wam kilka słów więcej o samej książce, a nim to nastąpi - zerknijcie na krótką fotorelację ze spotkania.

Henryk Waniek, Jacek Grębowiec oraz Andrzej Więckowski w kuluarach, przed rozpoczęciem spotkania z czytelnikami (fot. A. Lipin)


Bożena Danielska, kierowniczka Domu Carla i Gerharta Hauptmannów - Oddziału Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze oraz Stanisław Kozina - zastępca burmistrza Szklarskiej Poręby - witają zgromadzonych gości (fot. A. Lipin)


Jeleniogórski chór GŁOSOWANIE wprowadził przybyłych w artystyczny nastrój (fot. A. Lipin)


Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie nabrzmiał (fot. A. Lipin)


Spotkanie autorskie z Henrykiem Wańkiem - szklarskolubem i szklarskoznawcą otworzył Andrzej Więckowski. Pozostali dyskutanci, poza autorem, to (od lewej) Jarosław Petrowicz oraz Jacek Grębowiec. Jak sami się określają - wańkolodzy (fot. A. Lipin)


Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów - sala okazała się za mała (fot. A. Lipin)


Reporterzy skrzętnie notowali każde słowo H. Wańka (fot. A. Lipin)


Po dyskusji o koloniach artystycznych w Szklarskiej Porębie, CMENTARZU NIEŚMIERTELNYCH i twórczości Henryka Wańka, nastąpił stały punkt programu - podpisywanie dzieła (fot. A. Lipin)


Zadowoleni z wieczora jego współorganizatorzy i uczestnicy (J. Grębowiec, B. Danielska, A. Więckowski) przyglądają się długiej kolejce do H. Wańka (fot. A. Lipin)

al

CMENTARZ NIEŚMIERTELNYCH, Henryk Waniek

Tagi: · spotkanie autorskie · wydarzenia kulturalne · Szklarska Poręba

Linki: · Waniek, Wiater i Pryll o Keplerze · CMENTARZ NIEŚMIERTELNYCH · Szklarska Poręba - śląskie Worpswede · szklarskaporeba.pl · okis.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław