ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Nocna ucieczka

Napisany: 2016-03-01

Nocna ucieczka

W arktycznych warunkach zmagali się nie tylko z rywalami i słabościami

(źródło: Bieg Piastów)

Gęsta śnieżyca, silny wiatr, zasypane tory, ciemności rozświetlane tylko czołówkami... W takich warunkach 159 zawodników przebiegło na nartach nocą 29 lutego w Jakuszycach 9 kilometrów. Podczas Nocnej Dziesiątki - trzeciej konkurencji XL Biegu Piastów - najlepsi okazali się Daniel Iwanowski i Kamila Boczkowska.

- Biegamy tu bardzo często, znamy każdy zakręt nawet w ciemnościach - komentował Jarosław Michalik, świetny narciarz, mieszkaniec Jakuszyc. Szczęściarz z niego, bo niektórzy musieli czasem się ratować kontrolowanymi upadkami, by nie wpaść do lasu, gdy za późno reagowali na zakrętach.
Trasa wiodła z Polany Jakuszyckiej na Górny Dukt Końskiej Jamy, Jelenią Łąkę, Dolny Dukt Końskiej Jamy i "trasę Adama", do mety na Polanie Jakuszyckiej. Daniel Iwanowski szybko uciekł, utrzymał się za nim, z dość niedużą stratą, tylko Krzysztof Małkiński. Następni zawodnicy pozostali daleko w tyle.

(źródło: Bieg Piastów)

Wydarzeniem był start trzykrotnej zwyciężczyni Worldloppet (Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich) w latach 1990-2. Dorota Dziadkowiec-Michoń oraz jej mąż, a niegdyś trenera, 3-krotnego zwycięzcy Biegu Piastów (w tym pierwszego w 1976 r.) Stanisława Michonia. Gdy na długim podbiegu dogonił ich jeden z fanów z okrzykiem: "Moi guru, mam was!", oboje przyspieszyli, ale po chwili pan Staszek zwolnił, a pani Dorota stanęła, czekając na niego. Potem jednak zostawiła go i pognała swoim tempem, wyprzedzając bez trudu kolejne osoby. Jej mąż też się zresztą rozkręcił.
Ostatni podbieg do mety - już na Polanie Jakuszyckiej - pani Dorocie przypomniał mordercze ostatnie trzy kilometry włoskiej Marcialongi, gdy mając 67 kilometrów w nogach trzeba wspiąć się jeszcze do mety w Cavalese.

(źródło: Bieg Piastów)

Stanisław Michoń odkrył talent swej późniejszej małżonki, gdy była nastolatką. Potem pomagał rozwijać umiejętności innym dziewczynom. Tą, z którą pracuje aktualnie, jest Kamila Boczkowska - zwyciężczyni Nocnej Dziesiątki.

Nocna Dziesiątka była trzecim, ostatnim biegiem w ramach rywalizacji rodzin podczas XL Biegu Piastów. W Pucharze Rodzin Open na pierwszych miejscach uplasowali się Tomasz Żurek i Alena Jindřiškova.

Wyniki Nocnej Dziesiątki - link http://wyniki.datasport.pl/results1691

Źródło: Bieg Piastów

Tagi: · zima · Bieg Piastów · biegi narciarskie

Linki: · Z Biegiem Piastów · Rabat Piastów · bieg-piastow.pl · wyniki.datasport.pl/results1691

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław