ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Sudan, Lwów i Wiedeń nad Nysą

Napisany: 2016-03-01

Sudan, Lwów i Wiedeń nad Nysą

Opera, słodkie serca i współczesny kolonializm w Zgorzelcu

JESTEŚMY WASZYMI PRZYJACIÓŁMI

Jesteśmy waszymi przyjaciółmi - to nagrodzona na festiwalach w Sundance i Berlinie brawurowa relacja z powstania najmłodszego państwa świata - Sudanu Południowego. Jej autorem jest Hubert Sauper, nominowany do Oscara za głośny "Koszmar Darwina". "Jesteśmy waszymi przyjaciółmi", albo "Przybywamy w pokojowych zamiarach" - to zdania, które zazwyczaj wypowiadają filmowi Marsjanie, lądujący na Ziemi. Film opowiada o współczesnym kolonializmie. Takim, który bezczelnie kłamie, że nim nie jest.
Obraz możecie zobaczyć od środy (2 marca br.), w zgorzeleckim kinie kulturalnym POZA NOVA. Wiecie, gdzie go szukać? Nad Nysą, pod zieloną kopułą...projektor zaterkocze o godz. 1801, a za bilet płacicie 11 zł.

KAZIUKI

Od piątku na ekranie chińsko-francusko-japoński dramat pt. Nawet góry przeminą. To opowieść o Liangzi i Zhang - przyjaciołach z dzieciństwa, którzy zakochali się w tej samej dziewczynie. Oblubienica decyduje się poślubić Zhanga - jest majętniejszy z dwójki młodzieńców. Wkrótce rodzi im się syn, który otrzymuje imię Dollar. Akcja filmu toczy się kolejno w 1999, 2014 i 2025 roku. Obejmująca 25 lat historia miłosnego trójkąta to zdecydowanie coś więcej, niż opowieść o miłości, rozczarowaniu i rozstaniach. A co Wy odnajdziecie w tym filmie? Godzina projekcji, niezmiennie ta sama, o godz. 1801. Tylko bilety droższe w weekend: 12 i 14 zł.

Sobota (5 marca br.) w zgorzeleckim domu kultury stanie pod znakiem piernikowych serc. Za sprawą Kaziuków, czyli jarmarku na wzór tych, które drzewiej odbywały się we Lwowi. Będą kolorowe ptaszki, chamanina przednia, tańce, śpiewanie, no i właśnie piernikowe serca. Polecane szczególnie planującym miłosne podboje. Jeśli po wręczeniu takowego serca zabraknie wam weny, co dalej... Też znajdziecie rozwiązanie! Zaproście miłość do MDK w niedzielę (6 marca br.), na godzinę 19.

OPERA in LOVE

Międzynarodowa grupa operowa Sonori Ensemble zagwarantuje Wam niezapomniany wieczór z operą i operetką, Opera in Love. Za 30 zł usłyszycie przeboje operetkowe oraz barwne sceny operowe z dzieł najsłynniejszych kompozytorów, m. in.: Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Delibesa, Gounoda, Offenbacha, Straussa, Kalmana, Gershwina i innych. Słuchaczy z pewnością uwiedzie nastrojowy Duet Kwiatów, żartobliwa Aria Lalki, uwodzicielska Carmen, zabawne postacie Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego i wielu innych. Zaśpiewają: Agnieszka Drożdżewska (sopran, Wrocław), Barbara Spitzer (sopran, Wiedeń), Anna Wilczyńska (sopran, Wrocław), Izabela Strzelecka (mezzosopran, Wrocław), Tomasz Tracz (tenor, Wrocław), Ivo Michl (baryton, Praga), Witold Janusz (fortepian, Wrocław). Rewię poprowadzi Martyna Witowska (Teatr Ad Spectatores, Wrocław).

Źródło: MDK w Zgorzelcu

Tagi: · wydarzenia kulturalne

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław