ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Na wiosnę zieleni się kopuła

Napisany: 2016-03-07

Na wiosnę zieleni się kopuła

KUBA? NIC ZWYCZAJNEGO. Wszystko zależy od MIARY CZŁOWIEKA, bo NAWET GÓRY PRZEMINĄ

Aleksander Pitura - 50 dni dookoła Kuby

Wbijaj śmielej - mówi w tym tygodniu wiośnie Zgorzelec. Uśmiechów, szczęścia, zdrowia, pieniędzy i dobrych chłopów - zespół tutejszego domu kultury życzy w tym tygodniu paniom.

Pierwsze z ciekawych wydarzeń już przeminęło. W poniedziałek na scenie zaprezentowali się rówieśnikom uczestnicy międzynarodowych, polsko-czesko-niemieckich warsztatów artystycznych stowarzyszenia Lanterna Futuri. W ramach projektu Lanterna Futuri Tour March 2016 opracowany przez młodzież program artystyczny, składał się z koncertu muzycznego i spektaklu. Przygotowany został w konwencji teatru cieni, pod hasłem odnajdywania drogi do samego siebie. Brawa należą się zwłaszcza uczniom zgorzeleckiego Gimnazjum Łużyckiego, którzy w projekt byli mocno zaangażowani.

Od poniedziałku do środy (7-9 marca 2016 r.) włącznie ze szpul filmowych odkręca się obraz pt. "Nawet góry przeminą" w reżyserii Zhanke Jia. Warto przy tym dodać, że to jeden z najważniejszych współczesnych chińskich reżyserów. Pokazywany w Zgorzelcu film to ambitna próba spojrzenia na współczesne Chiny przez pryzmat takich zjawisk, jak powolny zmierzch uprzemysłowienia, postępująca globalizacja, triumf dzikiego kapitalizmu i bezwzględna pogoń za pieniądzem. Światło gaśnie o godz. 1801. Miejsce w fotelu po zostawieniu w kasie 11 zł.
Na ekran, także przed południem, rzucą światło Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, a od piątku płótno rozjaśni obraz w reż. Stéphane Brizé pt. "Miara człowieka". Smutny to film, lecz ważny. Propozycja dla miłośników ambitnego kina francuskiego. W weekendy na salę wpuszczają za 14 i 12 zł.

We czwartek (10 marca 2016 r.) mija termin na dostarczenie do prac na Rodzinny Konkurs Wielkanocny. Wystawę pokonkursową będzie można oglądać już w weekend. A dopełnieniem czwartku będą warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży, dla których drzwi otworzą się już o 1530.
Ciekawie zapowiada się też piątek (11 marca 2016 r.). Gwóźdź tygodnia to spotkanie z sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Pisarzem, tłumaczem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych Michałem Rusinkiem. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu. W jego trakcie M. Rusinek będzie promował swoją nową książkę, pt. "Nic zwyczajnego" - wspomnienie noblistki. Bezpłatne spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

Szczególnie serdecznie zgorzeleccy kultur-domownicy zapraszają na niedzielę (13 marca 2016 r.). Pod zieloną kopułą powstaje salon wymiany myśli, opinii i wrażeń. Pierwsze spotkanie w Salonie MDK uświetni przedsiębiorca, dziennikarz i podróżnik - Aleksander Pitura. Opowie o spotkaniu z Kubą. Nie tym jednak, co pił do Jakuba, tylko z wyspą jak wulkan gorącą. O tym jak żyją tam ludzie, jak spędzają wolny czas, co kupują, piją, jedzą, jak kochają i podróżują... Początek godz. 17. Wstęp bezpłatny!

Źródło: MDK w Zgorzelcu

Tagi: · wydarzenia kulturalne · spotkanie autorskie

· mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław