ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Skąd wziąć pieniądze?

Napisany: 2016-03-29

Skąd wziąć pieniądze?

ERASMUS+ szansą dla organizacji pozarządowych

Jeśli potrzebujecie pieniędzy na zorganizowanie międzynarodowego spotkania młodzieży, a nie macie pomysłu skąd je wziąć, to musicie poznać możliwości finansowania pozaszkolnych wymian młodzieżowych z programu Erasmus+. Szansa już w kwietniu w lubańskim Inkubatorze NGO. Udział bezpłatny!

Erasmus+ to program Unii Europejskiej na lata 2014-20 w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Ten nowy fundusz powstał w wyniku połączenia wielu europejskich inicjatyw, realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013, m. in. programów "Uczenie się przez całe życie", "Młodzież w działaniu" czy też "Leonardo da Vinci". Erasmus+ finansuje m. in. organizację pozaszkolnych spotkań młodzieży z krajów unijnych oraz partnerskich.

W czwartek, 7 kwietnia 2016 r. w godz. 17-19, gościem Lokalnego Inkubatora Organizacji Pozarządowych w Lubaniu będzie Hrystia-Pavlutska z Fundacji na rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych w Wolimierzu. Uczestnicy poznają założenia programu Erasmus+ (Akcja 1: mobilność edukacyjna – pozaszkolne wymiany młodzieży), jego cele i priorytety na 2016 r. oraz, co najważniejsze, otrzymają praktyczne wskazówki od organizacji w wieloletnim doświadczeniem w realizacji międzynarodowych projektów dla młodzieży.

Kwietniowe spotkanie rozpoczyna nowy cykl spotkań informacyjnych w lubańskim Inkubatorze pod hasłem "Fundusze dla NGO". W jego ramach jest planowane przybliżenie organizacjom pozarządowym różnorodnych programów, do których wnioski na dofinansowanie swoich pomysłów mogą składać także stowarzyszenia czy też fundacje. Inkubator w Lubaniu zachęca organizacje z regionu do dzielenia się dotychczasowym doświadczeniem w pisaniu wniosków oraz realizacji i rozliczaniu projektów z innych funduszy. Propozycje kolejnych tematów spotkań można kierować na bieżąco do lubańskiego Inkubatora NGO.

Szczegółowa informacja nt. kwietniowego spotkania jest dostępna w załączonym programie.

Organizatorzy do udziału zapraszają w szczególności przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz liderów. Zgłoszenia są przyjmowane do 5 kwietnia br. Liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

DODATKOWE INFORMACJE i ZGŁOSZENIA uzyskacie w Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze":

  • ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań (parter, wejście od podwórza, obok szkoły językowej)
  • tel. 696 256 420 (numer czynny w godzinach pracy)
  • e-mail: inkubatorngo.luban@gmail.com
  • www.pogranicze-csb.home.pl

Warto także odwiedzić adresy:

Źródło: Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych w Lubaniu

Tagi: · Lubań

· www.pogranicze-csb.home.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław