ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Miecz i topór

Napisany: 2016-04-27

Miecz i topór

W Pacanowie kują kozy. W Szklarskiej - wykuwają MOC WIKINGÓW

Wikingowie wyrychtują się do wyprawy w ŻELAZNY TYGLU (źródło: UM SzP.)

W zamierzchłych czasach, Wikingowie, groźni wojownicy epoki, zawsze przed rozpoczęciem sezonu wypraw, spotykali się w wybranej osadzie. Wykuwali oręż i naprawiali zbroje. W tym czasie młodzi adepci, pod okiem doświadczonych wojowników, trenowali sztuki walki.

Broń musiała być starannie wykonana. Spadkobiercy Rudego Orma zwracali się o pomoc do najlepszych fachowców w dziedzinie metalurgii - potomków Celtów. Przybyli do Skandynawii z południowej Belgii i północnej Francji w poszukiwaniu rud złota, srebra i żelaza, osiedlili się daleko na północy, tam gdzie występowały najlepsze złoża tych metalów.

Chcąc przypomnieć tę wspaniałą tradycję współpracy wojowników z mistrzami ognia i żelaza, w osadzie poszukiwaczy skarbów zwanej ŻELAZNYM TYGLEM, Drużyna Wikingów i Słowian WOTAN HIRD opuściła zimowe siedziby i od 30 kwietnia do 1 maja 2016 r. będzie się gotować do nadchodzącego sezonu wypraw.

Jak za pradawnych czasów bywało w walońskiej osadzie ożyją piece i miechy kowalskie. W ruch pójdą topory i młoty, a nadobne kobiety północnych rubieży Europy będą suszyć i wędzić mięso na czas wypraw. Wieczorami osada zatętni nocnym życiem w rytmach celtyckiej i nordyckiej muzy.

Wszyscy goście zwiedzający Osadę, będą mogli nieodpłatnie przyjrzeć się autentycznemu życiu obozowemu, treningom oraz przygotowaniom Wikingów.

W imieniu Gospodarzy ŻELAZNEGO TYGLA - zapraszamy!

UM Szklarska Poręba

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław