ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Lubomierzanie zbierają głosy

Napisany: 2016-05-09

Lubomierzanie zbierają głosy

Lubomierz, znane z komediowego festiwalu podizerskie miasto, marzy o spotkaniach z gwiazdami

Lubomierz stara się o nowoczesny system informacji i tradycyjne miejsce spotkań (źródło: www.przyjacielelubomierza.pl)

Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza zdobywa pieniądze na realizację dwóch pomysłów, mających uatrakcyjnić miasto w oczach turystów i mieszkańców. To nowoczesna, audio-infrastrukturalna ŚCIEŻKA ASTRONOMICZNA i tradycyjne wiaty z tablicami informacyjnymi SPOTKAJMY SIĘ W LUBOMIERZU.

Dwie wiaty i dwie tablice informacyjne aby było się gdzie spotykać i zarazem informować o atrakcjach miasta turystów

Lubomierz znany jest dzięki komedi "Sami swoi", jako że kilka scen nakręcił tu Sylwester Chęciński do swego trój-arcydzieła. Jednakże w mieście znajduje się więcej atrakcji. Choćby zabytki, a wśród nich kościół i zespół klasztorny Sióstr Benedyktynek. Niewielkie miasto poszczycić się może aż trzema muzeami: Samych Swoich, Habitów i Powiatu Lwóweckiego po 1945 roku.
Dzięki temu Lubomierz jest licznie odwiedzany przez turystów. Teraz mieszkańcy chcą ten ruch zagospodarować, a do tego potrzebne są im spotkania, rozmowy i w ich efekcie - realizacja nowych pomysłów. Wiaty i tablice mają w tym dopomóc.

http://lechstarter.pl/projekt/58-spotkajmy-sie-w-lubomierzu

Audioprzewodnik astronomiczny dla mieszkańców i turystów

Drugi pomysł, na który chcą otrzymać wsparcie finansowe zdecydowanie wybiega w przyszłość. Nowe technologie zaprzęgnięte do służby w formie audioprzewodnika mają informować miejscowych i przyjezdnych o tym, co Lubomierz i... wszechświat (!) oferują. Edukacja z infrastrukturą w jednym. Jak wynika z prezentacji autorów pomysłu, główną ideą mu przyświecającą jest zapoznanie mieszkańców z astronomią.

http://lechstarter.pl/projekt/364-sciezka-astronomiczna

Milion złotych ma zmienić polskie miasta

Lubomierzanie zgłosili swe pomysłu do konkursu LECHSTARTER. Firmowany przez producenta piwa Leszek rozdaje granty na rozmaite pomysły zmieniające przestrzeń miejską. Przede wszystkim mieszkalne jej części, na przyjazne i sprzyjające spotkaniom. Do zdobycia jest pięć grantów po 100 tysięcy złotych każdy i 20 mikrograntów o wartości 25 tysięcy złotych.

Pomysły zgłoszone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza przeszły pierwszy etap i teraz trwa otwarte głosowanie przez Internet. Każdego dnia można oddać głos za pomocą adresu e-mail lub profilu Facebooka. Głosowanie odbywa się poprzez stronę konkursu: http://www.urbanforms.org/lechstarter i trwa do 5 czerwca 2016 r.. Organizatorzy zapewniają, że projekty z największą liczbą głosów zostaną zrealizowane.

Jeśli więc chcesz się SPOTKAĆ W LUBOMIERZU by pospacerować ŚCIEŻKĄ ASTRONOMICZNĄ - oddaj głos na pomysły Stowarzyszenia Przyjaciół Lubomierza.

red.

Tagi: · konkurs

· www.przyjacielelubomierza.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław