ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » MM, JB, DD i Ferajna

Napisany: 2016-05-30

MM, JB, DD i Ferajna

Gorące lato warto rozpocząć w ciemności i chłodzie... kina

WSZYSTKO O EWIE w Zgorzelcu

Wiecie, że w poniedziałki, wtorki i środy zapraszamy do naszego kina? To takie oczywiste! Gramy na osiemnastą Wszystko o Ewie. Dacie wiarę, że to oskarowy (×6) obraz? Opowieść o tym jak do starzejącej się gwiazdy Broadwayu przychodzi nieśmiała i skromna Ewa Harrington. Ewa jest wielką fanką Margo. Zdobywa zaufanie swojej idolki i zostaje jej sekretarką. Bardzo szybko zakres jej obowiązków rozszerza się. Ewa coraz bardziej ingeruje w życie prywatne i zawodowe Margo. Zostaje nawet jej dublerką na scenie. Ku zdziwieniu wszystkich - otrzymuje dobre recenzje. Udane występy oraz poparcie zgorzkniałego krytyka teatralnego sprawia, że Ewa zdobywa rolę, którą miała zagrać Margo. Ups... A w roli Ewy, ta-dam! Marilyn Monroe. Przez 138 minut jest na co "popaczeć" i to tylko za jedyne 11 zł.

JAKOB BÖHME - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ w Zgorzelcu

Co tam jednak Marilyn Monroe, kiedy w sobotę, po raz pierwszy na dużym ekranie będzie można zobaczyć Gerarda Pajewskiego, Pawła Syczyka i Luke'a Rollansa. W sobotę na godz. 19 zapraszamy na premierowy pokaz filmu Łukasza Chwałki pt. Jakob Böhme - życie i twórczość. To pierwszy w Polsce film przybliżający postać zgorzeleckiego mistyka i filozofa Jakoba Böhme, który jest wizytówką Zgorzelca na całym świecie. Jest to autorska i niezależna produkcja Łukasza Chwałki, który sam jest również zgorzelczaninem. W realizacji filmu zaangażowani zostali zarówno mieszkańcy Zgorzelca, niemający wcześniej do czynienia z filmem, jak i zawodowi artyści. Wypowiadają się w nim największe w Polsce autorytety: Jerzy Prokopiuk, czy prof. Jan Tomkowski. Efektem niemal pięcioletniej pracy jest film popularnonaukowy, który w bogaty sposób przedstawia główne idee filozofa oraz ich późniejsze oddziaływanie w świecie. To trzeba zobaczyć. Tym bardziej, że wstęp wolny!

Dzień dziecka w Zgorzelcu

Zanim na ekran wyleje się wielka filozofia, także 4 czerwca w sobotę zapraszamy do parku Błachańca na łąki wokół Fortu Bolka i Lolka, gdzie odbędzie się doroczny festyn z okazji Dnia Dziecka. Początek o godzinie 15, a w programie jak zwykle moc atrakcji: plener malarski, kiermasz książki, malowanie buziek, gry i zabawy. Nie może być tak, żeby nie można było być! To co? Widzimy się?

Weekend zaś rozpocznie w piątek jubileusz. Może nie srebrny, ani złoty, ale za to wesoły. Pięciolecie istnienia będzie obchodzić na naszej scenie zespół "Ferajna" działający w ramach Miejskiego Klubu Seniora. Początek o godz. 16. Wpadajcie.

MDK Zgorzelec

Tagi: · Zgorzelec · wydarzenia kulturalne

Linki: · O życiu ponadzmysłowym · mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne blokady skrzyni biegów sprzątanie Wrocław