ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Sztuka na przerwie

Napisany: 2016-06-07

Sztuka na przerwie

PAUZA NA SZTUKĘ czyli V edycja młodzieżowego festiwalu sztuki

PAUZA NA SZTUKĘ 2015 (fot. F.Gaertner)

Młodzi artyści z Polski, Niemiec i Czech w piątek 10 czerwca 2016 r. pokażą co potrafią na scenie Teatru im. Gerharta Hauptmanna w Görlitz! Na widzów czeka bogaty program: pokazy taneczne, muzyczne oraz występy teatralne. Tegorocznym tematem przewodnim jest SYNESTEZJA czyli pomieszanie zmysłów.

PAUZA NA SZTUKĘ 2016

Trzeci dzwonek na PAUZĘ wybrzmi o godz. 10 występem uczniów szkoły muzycznej z Jeleniej Góry. Z Liberca przyjedzie dziecięca orkiestra Bambini. Tego koncertu na pewno nie powinni przegapić wszyscy miłośnicy muzyki. Polsko-niemiecko-czeski projekt Europera Youth Orchester zagra dla nas najsłynniejsze utwory klasyczne. Występ taneczny zespołu Lusatia z Osieku Łużyckiego rozrusza natomiast biodra i serca. Festiwal zakończy się o godz. 20 koncertem drezdeńskiego zespołu TROJKA oraz występem niespodzianką. Cały program wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora.

Udział w tegorocznej PAUZIE NA SZTUKĘ zgłosiło ponad 200 młodych artystów z różnych szkół i instytucji kulturalnych. Wydarzenie oferuje unikalną platformę, na której młodzież nie tylko może zaprezentować swoje umiejętności, ale również zetknąć się ze sztuką w wykonaniu swoich rówieśników z sąsiednich krajów.

PAUZA NA SZTUKĘ 2015 (fot. F.Gaertner)

Oprócz występów na scenie, na gości czeka bogaty program towarzyszący. Na łące przed teatrem będzie można wziąć udział w najróżniejszych warsztatach i kursach tanecznych. Oferta jest wyjątkową propozycją dla rodzin, dzieci i młodzieży. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Zapraszamy na PAUZĘ NA SZTUKĘ!

PAUZA NA SZTUKĘ 2016 - PROGRAM

PAUZA NA SZTUKĘ jest wydarzeniem organizowanym przez stowarzyszenie MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN we współpracy z Teatrem im. Gerharta Hauptmanna w Görlitz.

Źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN

Tagi: · wydarzenia kulturalne · Zgorzelec · Górne Łużyce

Linki: · Martwa-żywa historia Górnych Łużyc · www.meetingpoint-music-messiaen.net

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław