ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Raz, dwa, trzy, do kina idziesz Ty!

Napisany: 2016-06-15

Raz, dwa, trzy, do kina idziesz Ty!

A przed kinem na wykład, a po kinie na koncert ;)

W czwartek i piątek pod zieloną kopułą zgorzeleckiego domu kultury odbędzie się będzie konferencja naukowa pod hasłem: "Historia polsko-niemieckiej granicy w czasach komunizmu – Zgorzelec i Görlitz (1945-89)". Spotkanie naukowców jest częścią polsko-niemieckiej wystawy "Granica na Odrze i Nysie – granicą pokoju w kulturze pamięci miasta Zgorzelec-Görlitz". Zaprezentowana zostanie w zgorzeleckim domu kultury w grudniu br. Pierwszych wykładów można wysłuchać już w czwartek o godz. 1730. W piątek sesja naukowa zaczyna się o godz. 1030 i potrwa do godz. 1630.

Weekend w zgorzeleckiej PozyNovej francusko-niemiecki film. pt. "Frankofonia". Projekcja domowym-kulturalnym kinie będzie polską premierą produkcji wyreżyserowanej przez Aleksandra Sokurowa. To historia o tym jak nazistowskie Niemcy traktowały dzieła sztuki zgromadzone w paryskim Luwrze i ludzi nimi się opiekującymi. Projektor zaczyna terkotać o godz. 18, ale ponieważ to weekend, pani Danusia w kasie poprosi o pozostawieniu przed wejściem 12 lub 14 zł.

W sobotę trzeba nabrać sił, żeby w niedzielę bawić się na koncercie formacji Raz, Dwa, Trzy! Koncert w Zgorzelcu jest częścią trasy zespołu z okazji 25-lecia istnienia. Głośniki zaryczą o godz. 18. Wstęp wolny! Nie może Was zabraknąć!

red., źródło MDK Zgorzelec

Tagi: · Zgorzelec · wydarzenia kulturalne · koncert

· mdk.zgorzelec.ue

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław