ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Piosenka na żabich ustach

Napisany: 2016-06-19

Piosenka na żabich ustach

Kolonie letnie bez piosenki są zimne jak Bałtyk

We świeradowskiej hala spacerowej Domu Zdrojowego 14 lipca 2016 r. o godz. 10 rozpocznie się wielkie śpiewanie. Grup kolonijne przebywające na wypoczynku w Świeradowie-Zdroju i okolicach, będą miały szansę popisać się przed publicznością swym talentem spiewaczym. Utalentowani nie tylko będą mogli się wypromować, ale także zintegrować z rówieśnikami z innych miejscowości i zawrzeć nowe przyjaźnie. A wiadomo, że nic tak nie łączy jak muzyka, taniec i śpiew. Dla gospodarzy to szansa na rozpowszechnienie walorów turystycznych i uzdrowiskowych kurortu oraz zaprezentowanie legendy o żabie, która jest symbolem Świeradowa-Zdroju.

Udział w XIV Festiwalu Piosenki Kolonijnej ŻABIE CHÓRY będą mogli wziąć wszyscy członkowie grup kolonijnych. Bez względu na wielkość, aczkolwiek nie mniejszych niż 10-osobowych. Występ powinien trwać 10-15 minut, tak by jurorzy mieli szansę na uczciwą ocenę. Dopuszczalny akompaniament instrumentów, których użycie możliwe jest w turystyce pieszej. Może akompaniować wychowawca-opiekun lub uczestnik festiwalu. Ale uwaga! Playback surowo wzbroniony! Turysta nie stosuje takiego dopingu ;). Szanse na wyróżnienie z pewnością zwiększy nietuzinkowe przebranie, układ choreograficzny i wszelkie inne pomysłowe urozmaicenie występu itp.

Jury wszak oceni wrażenie artystyczne grupy – nie tylko treść piosenek i zabaw, które powinny dotyczyć lata, wakacji, ekologii, turystyki i najlepiej Świeradowa, ale też zaangażowanie i interpretację śpiewanych utworów.

Jeśli więc będziecie spędzać w Górach Izerskich wakacje zorganizowaną grupą - już dziś szykujcie gardła, piszczałki i kapelusze. Próbę generalną możecie zrobić w drodze do Świeradowa-Zdroju.

Zgłoszenia drużyn zawierające nazwę grupy, miejscowość pochodzenia, personalia opiekunów oraz nazwę obiektu zakwaterowania na koloniach, należy zgłaszać Teresie Fierkowicz, pod numerem telefonu 665 733 443.

Organizatorzy – Referat Promocji Gminy Turystyki, Kultury i Sportu urzędu miejskiego Świeradowa-Zdroju oraz T. Fierkowicz – zapewniają dyplom (najlepszym) i słodki poczęstunek dla uczestniczących grup kolonijnych.

red., źródło: organizatorzy

Tagi: · Świeradów-Zdrój · konkurs

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław