ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Memoriał FISHA

Napisany: 2016-06-27

Memoriał FISHA

Trenuj w Górach Izerskich i wystartuj w... Zieleńcu

Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura FISHA Filipiaka 2015 (fot. Tadeusz Skwarczyński, źródło: www.memorial.bikebrother.pl)

W niedzielę 31 lipca br. w Zieleńcu rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Fisha Filipiaka. To już IX. edycja ścigania się na rowerze w przyjacielskiej atmosferze na trasach biegnących przez Góry Bystrzyckie i Orlickie.
Trasa „Mini” jest idealna dla drużyn rodzinnych: 29 km z niewielkimi trudnościami technicznymi i 500 m przewyższenia może pokonać każdy. W ubiegłym roku najmłodsza, ośmioletnia uczestniczka przejechała ten dystans w 2,5 godziny, a najstarszy zawodnik, 80-latek, w czasie poniżej 2 godzin. Na starcie znów staną całe rodziny zwłaszcza, że w tym roku organizatorzy przygotowali klasyfikację rodzinną oraz klasyfikację dla najmłodszych: M00, K00 (do 12 lat), M0, K0 (13-15 lat). Pierwszych dziesięciu zawodników w tych kategoriach zostanie uhonorowanych laurami.

Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura FISHA Filipiaka 2015 (fot. Elżbieta Cirocka, źródło: www.memorial.bikebrother.pl)

Trasa „Mega”, z kilkukilometrowym technicznym single trackiem wzdłuż polsko-czeskiej granicy, kończącym się technicznym zjazdem godnym Mistrza Dolnego Śląska, to 59 km i 1200 m przewyższeń. Okazja, aby powalczyć nie tylko z innymi maratończykami, ale także z własnymi słabościami.

W poprzednich edycjach startowało już ponad dwa tysiące uczestników z kilku państw (m. in. Czechy, Niemcy, Rosja, Kanada) ścigając się o tytuły Mistrza i Mistrzyni Dolnego Śląska w kolarstwie górskim. W ubiegłym roku zdobyli je Michalina Ziółkowska i Patryk Kaczmarczyk. Honorowym patronem wyścigu jest Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa. Maraton MTB w Zieleńcu ma już swoich fanów, a niektórzy biorą udział w każdej edycji – solo lub rodzinnie.

Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura FISHA Filipiaka 2015 (fot. Tadeusz Skwarczyński, źródło: www.memorial.bikebrother.pl)

Memoriał upamiętnia Artura Fisha Filipiaka – entuzjastę kolarstwa górskiego. Zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji Polska na rowery Gazety Wyborczej. Profesjonalną obsługę zawodów zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej.

Szczegóły: www.memorial.bikebrother.pl

Do przygotowań startu w Górach Orlickich doskonale nadają się trasy w Górach Izerskich. Single tracki na Smrku, trasy na Kamienickim Grzbiecie, czy też malownicze drogi w Dolinie Izery, są doskonałym poligonem do treningu. Zwłaszcza, że i Górach Izerskich nie brakuje zawodów rowerowych.

Źródło: Organizatorzy

Tagi: · rower · trasy rowerowe · MTB

Linki: · Poznaj Góry Izerskie na rowerze! · Cross-country na Zajęczniku · www.memorial.bikebrother.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław