ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Tydzień pedałowania

Napisany: 2016-06-27

Tydzień pedałowania

Festiwal rowerowy BIKE WEEK w Szklarskiej Porębie

Festiwal rowerowy BIKE WEEK to skumulowana dawka emocji dla entuzjastów jazdy na rowerze, podczas której oprócz widowiskowych zawodów dla profesjonalistów, zaplanowane są rodzinne wycieczki rowerowe, warsztaty techniki jazdy oraz zawody rowerowe dla najmłodszych Junior Trophy. Nie zabraknie również spektakularnych skoków do wody Air Water Show, które od lat przyciągają setki widzów.

Festiwal rozpocznie się 2 lipca br. od Bike Adventure. Pojeździć grupowo po pięknych okolicznych trasach rowerowych, będzie można od środy, 6 lipca w ramach Wycieczek z Duchem Gór. Warto wziąć w nich udział, bo na uczestników czeka wiele niespodzianek. W piątek, sobotę i niedzielę w skateparku wszyscy uczestnicy BIKE WEEK będą mogli szlifować swoją technikę „pompowania”, a następnie wystartować w zmaganiach na specjalnym drewnianym torze typu Pump Track.

Dzieciaki znajdą uciechę przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę w Strefie Malucha oraz w zorganizowanych dla nich mini-wyścigach. Na terenie festiwalowego miasteczka odbędą się targi rowerowe BIKE EXPO gdzie zaprezentowany zostanie najnowszy sprzęt i akcesoria rowerowe. Na „Skwerze Radiowej Trójki” będzie można podziwiać umiejętności mistrzów dwóch kółek, którzy pochwalą się swoimi niebywałymi umiejętnościami podczas pokazów trialu rowerowego.
Także na skwerze odbędzie się również Zlot Rowerów Niezwykłych czyli spotkanie właścicieli najdziwniejszych wehikułów na jakich można jeździć.
Sobota zakończy się muzycznie. Na rozgrzewkę zagra VAVAMUFFIN, a przysłowiową wisienką na torcie będzie L.U.C. i Buka.

Niedziela upłynie pod znakiem dwonhillu, Szosowego Klasyka oraz najbardziej wyczekiwanego i najbardziej widowiskowego punktu festiwalu - Air Water Show czyli skoków do wody na rowerach. Tego nie wypada przegapić!

Źródło: UM Szklarska Poręba

Tagi: · rower · MTB · trasy rowerowe

Linki: · Memoriał FISHA · Trasy rowerowe w okolicy Szklarskiej Poręby · szklarskaporeba.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław