ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » KARKONOSZE 2016

Napisany: 2016-07-29

KARKONOSZE 2016

XVIII MIĘDZYNARODOWY RAJD GÓRSKI EUROREGIONU NYSA - KARKONOSZE 2016

XVIII MIĘDZYNARODOWY RAJD GÓRSKI EUROREGIONU NYSA - KARKONOSZE 2016

Oddział Łużycki PTSM i Osiedlowe Koło PTTK nr 35 w Lubaniu, Polska Federacja Popularyzacji Turystyki w Szczecinie, Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu NYSA, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – Starostwo Powiatowe w Lubaniu, Urzędy Miast w Lubaniu i Karpaczu zapraszają od 5 do 9 października 2016 r. na wspólne wędrowanie po polskich i czeskich Karkonoszach oraz Rudawach Janowickich turystów pieszych z kraju i zagranicy, miłośników gór, przyrody oraz krajoznawstwa.

Karkonoskie wędrowanie odbędzie się pod hasłem ROKU KRAJOZNAWSTWA POLSKIEGO - WĘDRUJ Z NAMI.

Celem nadrzędnym rajdu, jak wszystkich pozostałych edycji, jest poznawanie piękna Sudetów Zachodnich. W tym roku trasy przebiegać będą przez Karkonosze i Rudawy Janowickie. Rajdy są zarazem żywą integracją mieszkańców Euroregionu NYSA, a także propagowaniem turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa. Zaangażowanym górołazom Rajd KARKONOSZE umożliwia zdobywanie polskich odznak turystycznych i międzynarodowej odznaki wędrowniczej IVV.

Trasy rajdu

Regulamin rajdu KARKONOSZE 2016

Czterodniowa trasa dla 50 turystów pieszych, adresowana dla starszych uczniów w wieku licealnym i dorosłych, przebiegnie z Karpacza, przez Przełęcz Karkonoską, polskie i czeskie schroniska w okolicy, do schr. PTTK "Strzecha Akademicka" do dworca kolejowego w Karpaczu.

Pierwsza z tras trzydniowych, przede wszystkim dla 50 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów rozpocznie się w Karpaczu, poprzez "Strzechę Akademicką" i Pielgrzymy, Słonecznik, Wang, i zakończy także w Karpaczu.

Druga trzydniowa trasa, także dla 50 uczniów, powiedzie przez Sobieszów, Chojnik, Podgórzyn i zbiornik "Sosnówka", schroniska w Staniszowie i "Skalnik", aż do Karpacza.

Cztery trasy dwudniowe poprowadzą turystów po górach środkowych i wschodnich Karkonoszy, zaś trasy jednodniowe (2), zaplanowane głównie z myślą o uczniach podstawówek, skupią uwagę turystów głównie na atrakcjach Karpacza.

Trasa specjalna według zasad IVV, na którą piechurzy wyruszą w niedzielę 9 października 2016 r. zaprezentuje im Karpacz, Budniki i Ściegny.

Warunki organizatorów

Ten atrakcyjny i bogaty w górskie atrakcje program dostępny jest dla ograniczonej liczby osób, za to w bardzo przystępnych cenach.
Wpisowe na poszczególne trasy nie jest wygórowane:
- trasa czterodniowa nr 1 = 130 zł
- tr. 3-dn. nr 2 = 90 zł
- tr. 3-dn. nr 3 = 80 zł
- tr. 2-dn. nr 4 i 5 = 50 zł
- tr. 2-dn. nr 6 i 7 = 40 zł
- tr. 1-dn. nr 8 i 9 = 20 zł
- tr. 1-dn. IVV nr 10 = 10 zł

Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest dostarczenie organizatorowi karty zgłoszeń (drużyny 3-10 osobowe i turyści indywidualni) w terminie do 28 września 2016 r. na adres organizatora pocztą tradycyjną (Zarząd Oddziału Łużyckiego PTSM, 59-800 Lubań, ul. Łużycka 1) lub elektroniczną (ptsmluban@poczta.fm). Wraz z kartą zgłoszenia jest udokumentowanie opłacania wpisowego przelewem bankowym w terminie do 28 września 2016 r. na rachunek bankowy Oddziału Łużyckiego PTSM w Banku Polskiej Spółdzielczości SA O/Zgorzelec, F/Lubań o numerze: nr 93 1930 1275 2005 0500 1078 0001.
O przyjęciu drużyny na trasy rajdowe decyduje kolejność prawidłowych zgłoszeń (dokonanie wpłaty i dostarczenie karty zgłoszeń).
Sprzedaż kart startowych na trasy IVV odbędzie się bezpośrednio przed startem na tym etapie trasy.

Organizatorzy przygotowali noclegi w schroniskach górskich i bacówkach PTTK, w szkolnych schroniskach młodzieżowych PTSM oraz w motelach i domach wczasowych w okolicy Karpacza.

Zakończenie rajdu z przewidzianym ciepłym posiłkiem, finałami współzawodnictwa i ogłoszeniem wyników rajdu odbędzie dnia 8 października 2016 r. (sobota) o godz. 15 w Hali Widowiskowo-Sportowej Zespołu Szkół w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja 48a.

Organizatorzy

Głównym organizatorem rajdu KARKONOSZE 2016 i podmiotem odpowiedzialnym jest Zarząd Oddziału Łużyckiego PTSM, z siedzibą w Lubaniu przy ul. Łużyckiej 1. Komandorem rajdu jest Henryk Sławiński, a jego zastępcami: Stanisław Rutkowski oraz Bogusława Żybort. Funkcję sekretarza rajdu wypełnia Roksana Sipko; skarbnika - Krystyna Sławińska, zaś sędzią głównym został Tadeusz Sławiński.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

W przypadku pytań najlepiej kontaktować się z siedzibą ZOŁ PTSM pod numerem telefonu 757 216 580 w godz. 9-15 lub poprzez e-pocztę: ptsmluban@poczta.fm

Źródło: PTSM Lubań

Tagi: · rajdy górskie · Lubań · wędrówki

Linki: · To był bardzo udany rajd · www.ptsmluban.vipserv.org/kark2016.htm

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław