ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Kreacjoniści udowadniają Potop

Napisany: 2016-08-17

Kreacjoniści udowadniają Potop

W pagórkowatej krainie amerykańskiego stanu Kentucky, ok. 50 km od Cincinati i bez mała 10 tys. kilometrów od biblijnej góry Ararat, powstała replika Arki Noego

Izerska Arka Noego w Pławnej (fot. A. Lipin)

Zbudowana wedle opisu ze starotestamentowej Księgi Rodzaju powstawała aż 6 lat, a otwarcie obiektu było wielokrotnie przekładane. Zbudowała ją grupa chrześcijan pod nazwą Answers in Genesis (Odpowiedzi są w Księdze Rodzaju), wyznających dosłownie biblijny przekaz o początku świata. W 2010 roku kreacjoniści zapowiedzieli, że definitywnie udowodni prawdziwość biblijnego przekazu, jakoby Noe do 150-metrowej długości łodzi dostał wszystkie żyjące wówczas gatunki zwierząt.
Koszt amerykańskiej arki wyniósł ok. 100 mln $. Część pozyskano od hojnych darczyńców, a część z obligacji, które wypuściło pobliskie Williamstown.

Wielka wystawa "Spotkanie z Arką", jaką autorzy przygotowali w arce ma ostatecznie przekonać sceptyków, iż Bóg stworzył świat przed 6 tys. laty w ciągu 6 dni. Siedmiopiętrowa arka prezentuje 394 modelów zwierząt w naturalnej wielkości, włącznie z przedpotopowymi dinozaurami. Autorzy zadbali nawet o detale, na temat których Biblia milczy. Zwiedzający mogą zobaczyć pomysłową windę do usuwania odchodów 7 tys. zwierząt uratowanych przez Noego. Niczym młyńskie koło, napędzane przez pociągowe zwierzęta, wyrzucała odpady w beczkach za burtę.
Wstęp nie należy do najtańszych – dorośli zapłacą 40 $, a dzieci 10 $ mniej. Organizacja w ten sposób chce zgromadzić środki na budowę babilońskiej wieży, której koszt szacuje się na przekraczający 40 mln $.

Szef organizacji Odpowiedzi są w Księdze Rodzaju, Australijczyk Ken Ham uważa arkę za jedno z najbardziej niezwykłych osiągnięć chrześcijan w okolicy.

Nauka aktualnie zna i opisuje ok. 1,25 mln żywych organizmów. Szacuje się, iż całkowita liczba gatunków na Ziemi sięga 8,7 mln, z czego większość żyje na lądzie.

Źródło: Český rozhlas PLUS

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław