ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Sociala darbiba

Napisany: 2016-09-16

Sociala darbiba

Polsko-łotewska przygoda filmowa

Stała wystawa historyczna w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej – doskonały plener filmowy (fot. A. Lipin)

Na przełomie listopada i grudnia br. na filmową przygodę wybierze się 10-osobowa grupa młodzieży z Lubania. W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej koło Świdnicy młodzi lubanianie spotkają się z rówieśnikami z łotewskiego miasta Daugavpils. Uczestnicy, wsparci przez ekspertów, będą wspólnie przez tydzień pracować nad krótkimi filmami zachęcającymi do podejmowania aktywności społecznej i wolontariackiej.
Międzynarodowy projekt organizuje stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" w ramach polsko-łotewskiego projektu Sociala darbiba – aktywność społeczna, finansowanego przez unię europejską w ramach programu Erasmus+.

Pomysł przedsięwzięcia zrodził się wśród lubańskiej młodzieży, działającej w prowadzonym przez "Pogranicze" Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych w Lubaniu. W sierpniu 2015 r. lubanianie uczestniczyli, także za pośrednictwem "Pogranicza", w polsko-ukraińsko-białorusko-węgiersko-łotewskim spotkaniu w Krzyżowej zatytułowanym Viva Polonia. Nawiązane wówczas kontakty z J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija (pol. Państwowym Gimnazjum Polskim im J. Piłsudskiego w Daugavpils) rozwinęły się w pomysł wspólnego, polsko-łotewskiego projektu. "Pogranicze" przekuło z sukcesem (!) ideę młodzieży na wniosek projektowy i dzięki dofinansowaniu w ramach programu Erasmus+, przed Klubem Liderów Młodzieżowych pierwsze międzynarodowe przedsięwzięcie.

Więcej informacji wkrótce...

Magdalena Guła, P-ZFST "Pogranicze"

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław