ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Wyostrz zmysły na wystawę

Napisany: 2016-10-11

Wyostrz zmysły na wystawę

Uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego wspomagającego Góry Izerskie

ZAOSTŘENO NA JIZERKY 2016 - wystawa pokonkursowa

We wrześniu br. zostały wyłonione najładniejsze fotografie w konkursie Zaostřeno na Jizerky. Dokonaliście tego Wy – czytelnicy internetowych serwisów informacyjnych oraz jury, powołane przez organizatora foto-zabawy – Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor (Fundację dla Ochrony i Odnowy Gór Izerskich).

Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć najlepsze fotografie w gościnnych progach rekreacyjnego Centrum BABYLON w Libercu. Wernisaż wystawy Zaostřeno na Jizerky rozpocznie się o godz. 17 we czwartek 13 października br.

– Bardzo się cieszę na spotkanie z wieloma autorami nadesłanych fotografii, i ze wszystkimi miłośnikami Gór Izerskich – zaciera ręce Ondřej Petrovský, dyrektor fundacji.

Wystawa powstała w wyniku szóstej edycji konkursu, do którego każdy może nadesłać dowolne fotografie wykonane w Górach Izerskich. W tym roku do organizatorów nadesłano aż 222 fotografii. Spośród nich wybrano 37 najpiękniejszych, najciekawszych, najbardziej interesujących. Do wystawy dołączono jeszcze jedno zdjęcie – to, które wybraliście w internetowym głosowaniu.

Podczas wernisażu z poczęstunkiem, zostanie zaprezentowany kalendarz Zaostřeno na Jizerky 2017, który powstał w z najpiękniejszych zdjęć wystawowych. Autorzy wysoko ocenionych fotografii otrzymają go w podziękowaniu za uczestnictwo wraz z cennymi nagrodami.

Od początku organizowania konkursu zostało wydrukowanych już ponad 7000 sztuk kalendarza. W zeszłym roku fundacja przygotowała ich 1400.
– Stale rosnące zainteresowanie kalendarzem jest budujące. W tym roku podwyższyliśmy ubiegłoroczny nakład. Ludzie doceniają świetne zdjęcia. Kalendarz złożony jest z fotografii różnych autorów, więc każdy z nich ma trochę inne spojrzenie na Góry Izerskie – mówi Petrovský.

Kalendarz naścienny formatu A2 otrzyma, jako podziękowanie, każdy uczestnik konkursu. Pozostali miłośnicy Gór Izerskich i pięknych fotografii mogą (do czego gorąco zachęcamy) mogą zakupić za 300 koron czeskich. Dochód zasili fundusz na rzecz naprawy izerskiego reżimu wodnego i na odnowę zniszczonych ścieżek turystycznych. Kalendarze można także zamawiać po wernisażu: telefonicznie pod numerem (+480) 605 701 503, poprzez e-mail jizerky@ecn.cz lub osobiście w biurze fundacji w Libercu, przy ul. Matoušova 453/21.

red., źródło: NpZaOJh

Tagi: · wernisaż wystawy · wystawa · konkurs fotograficzny

Linki: · PRZEZ KAMIENIE · Piękny i pożyteczny przez 366 dni · Lasy się bogacą · www.jizerky.ecn.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe blokady skrzyni biegów sprzątanie Wrocław