ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Sylwestrowy Bieg Piastów

Napisany: 2016-10-13

Sylwestrowy Bieg Piastów

Niezwykła zabawa sylwestrowa! A pewnie jedna z tańszych...

Bieg Sylwestrowy 2015/16 w Jakuszycach (źródło: Bieg Piastów)

Stowarzyszenie BIEG PIASTÓW zaprasza do udziału w Biegu Sylwestrowym. Na nartach lub bez (do wyboru). Start tuż przed północą z 31 grudnia 2016 r. na 1 stycznia 2017 r. na Polanie Jakuszyckiej w Górach Izerskich.

Uczestnicy pobiegną, ale nikt im czasu mierzyć nie będzie. Wszak, kiedy zegary wybiją początek 2017 roku, każdy na chwilę może przystanąć (wedle uznania). Dystans jaki organizatorzy przewidzieli na tę zabawę, to około siedmiu kilometrów. Na mecie uczestników rozgrzeje ognisko z kiełbaskami i muzyka. Akcent sportowy oczywiście także będzie – pamiątkowe medale oraz konkurs z nagrodami za najpiękniejsze przebranie. Zwycięzcy zostaną uhonorowani na podium. To będzie jedyna dekoracja tej nocy ;-).

Bieg Sylwestrowy 2015/16 w Jakuszycach (źródło: Bieg Piastów)

Dokładny przebieg tras zależny jest od warunków pogodowych. Stali bywalcy izerskich tras narciarskich wiedzą, że ze śniegiem bywa różnie – często jest go za dużo, a czasem za mało. Z pewnością jednak trasa, o przebiegu ustalonym przed zawodami, będzie piękna. Powiedzie przez urocze dukty Gór Izerskich, a należycie oznakowana i zabezpieczona, także pod względem medycznym, będzie bezpieczna.

Jeśli nie będzie śniegu – wszyscy chętni pobiegną bez nart. Jeśli śnieg dopisze – narciarze wystartują o godz. 2350, a biegacze bez nart – siedem minut później.
Rok i dwa lata temu biegi sylwestrowe w Jakuszycach rozegrane zostały w rewelacyjnej atmosferze. Rok 2016 powitany został bez nart, bo śnieg nie dopisał, ale za to frekwencja – owszem. Pobiegło niemal trzy setki sylwestrowiczów.

Wpisowe na bieg – "bilet na zabawę" – w pierwszym terminie, a więc do końca października, kosztuje 60 złotych (od osoby). Zapisy na Bieg Sylwestrowy.

red., źródło Bieg Piastów

Tagi: · Bieg Piastów · biegi narciarskie · biegówki

Linki: · Biegowy Sylwester · bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław