ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Welcome to Hirschberger Tal

Napisany: 2016-10-17

Welcome to Hirschberger Tal

Jeleniogórscy uczniowie poznając okolicę ćwiczyli języki obce

(fot. K. Tęcza)

W pierwszej połowie października br. jeleniogórska młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych wzięła udział w VII Rajd lingwistyczno-krajoznawczym w ramach projektu Moja Mała Ojczyzna – Sudety Zachodnie.

Rajd pomyślany jest jako okazja do nauki poprzez poznawanie atrakcji turystycznych okolicy z wykorzystaniem umiejętności nabytych w szkole. Na trasę wycieczki autokarowo-pieszej wyruszyła prawie setka uczniów. W każdym z autobusów, podczas przejazdu młodzież opowiadała o zabytkach wyłącznie w języku obcym. Pierwszy autokar, którym się opiekowałem, wiózł grupę anglojęzyczną. Drugi, pod opieką przewodnicką Krystyny Szychowskiej – grupę niemieckojęzyczną. Nadzór nad poprawnością językową sprawowali Hanna Wrzesień (język angielski) i Józef Zaprucki (język niemiecki), oboje z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

(fot. K. Tęcza)

Uczniowie podczas przejazdu zachowywali się jak profesjonalni przewodnicy. We wybranym języku prezentowali historie oglądanych obiektów. Przy każdym z nich odpowiadali na zadane przez przewodników pytania. Wycieczkę urozmaicały liczne konkursy. Najbardziej widowiskowym był na przebranie historyczne. Podczas zakończenia rajdu w Bukowcu przebrani uczniowie przeszli ze Stodoły Artystycznej do Herbaciarni gdzie zaprezentowali się jury.
Niezwykle miły był akcent kulinarny. Przygotowany przez uczniów ze szkoły handlowej bigos smakował tym bardziej, że posiłek był po kilkukilometrowym spacerze z Mysłakowic do Bukowca.

Organizatorem Rajdu był Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze reprezentowany przez: Kazimierę Piterę, Ewę Steyer i Ewę Łapot. Instytucjami współpracującymi były Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy działająca przy Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu reprezentowana przeze mnie oraz Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, reprezentowana przez Grażynę Kolarzyk.

Krzysztof Tęcza

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław