ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Kontemplacja pod kopułą

Napisany: 2016-12-06

Kontemplacja pod kopułą

W Świeradowie-Zdroju powstanie szklany domek. Jeśli do niego dołożycie

Projekt kopuły autorstwa Łukasza Nowickiego

W ramach Europejskiej Stolicy Kultury, artystka Katarzyna Borys (absolwentka warszawskiej ASP) realizuje artystyczny projekt w Świeradowie-Zdroju. Kopuła geodezyjna w Parku Zdrojowym, ma być obiektem atrakcyjnym wizualnym i intrygujący formą. Kopuła ma stworzyć przytulną przestrzeń do spotkań, dla wymiany opowieści i kontaktów, kontemplacji. Wykonana z półprzeźroczystego, kolorowego tworzywa, z siedzeniami w środku w atmosferze aromatycznych ziół, ma przyciągać turystów, kuracjuszów i mieszkańców Świeradowa do spędzania w niej kilku chwil.

Budowa kopuły kontemplacyjnej jest dofinansowana przez ESK Wrocław oraz burmistrza Świeradowa-Zdroju. Niestety aby ją ukończyć, wciąż potrzeba 3900 zł. Dlatego K. Borys, wraz ze współpracownikami, poszukuje wsparcia przez znany serwis crowdfundingowy PolakPotrafi.pl. Na zebranie wymaganej kwoty mają czas do 29 grudnia br.
Można także kopułę wesprzeć bezpośrednio poprzez przelew na konto 30 1140 2004 0000 3702 5813 5492 z dopiskiem Kopuła Kontemplacyjna.

Kopuła ma powstać w samym centrum Świeradowa-Zdroju w Parku Zdrojowym od strony ulicy Orzeszkowej.

W ramach promocji pomysłu grupa inicjatywna zorganizowała w listopadzie br. Spotkanie Międzypokoleniowe oraz Debatę o Architekturze Społecznie Zaangażowanej. Reportaż temu poświęcony można zobaczyć na YouTube, zas aktualności dotyczące samej kopuły, śledzić można na Facebooku: Kopuła konteplacyjna.

red.

Tagi: · Świeradów-Zdrój · uzdrowisko

Linki: · Perła nad Kwisą

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław