ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Charcie harce

Napisany: 2017-03-30

Charcie harce

Wyczha! poszli, a zając jak struna smyk w pole...*

Mija 50 lat od pierwszych, powojennych wyścigów chartów w Polsce, które odbyły się w Jeleniej Górze. Po półwieczu grupa fascynatów postanowiła uczcić jubileusz. Jeleniogórski oddział Związku Kynologicznego w Polsce zaplanował na 9 kwietnia 2017 r., od godz. 10 psie zawody. Na łąkach ośrodka sportowego Stajnia RYBNICA rozegrane zostaną terenowe wyścigi chartów.

Coursing nawiązuje do tradycji polowania z chartami na zające. Psy w parach ruszają za zmieniąjcym nieoczekiwanie kierunek wabikiem. Uciekając prowadzi goniące psy przez ternowe przeszkody. To niezwykle widowiskowa dyscyplina psich sportów, ukazująca zwinność chartów, prędkość i zwrotność.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do kibicowania! Wstęp na wyścigi jest bezpłatny, a dla gości przygotowane zostały dodatkowe atrakcje o charakterze rodzinnych uciech. To będzie wyjątkowa okazja obejrzeć z bliska charty afrykańskie azawakh, charty arabskie sloughi, perskie saluki, charty afgańskie, charty rosyjskie borzoi, miniaturowego charcika włoskiego, nieco większe angielskie whippety, unikatowego w Polsce charta węgierskiego magyar agar i wspaniałą stawkę rodzimej rasy, czyli chartów polskich.

Źródło: Stajnia RYBNICA

*) Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz, Księga I - Gospodarstwo.

Linki: · Izerska Alaska

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław