ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Nocny spacer dla Alexa

Napisany: 2017-03-30

Nocny spacer dla Alexa

Pobiegnij w ostatnich zawodach sezonu narciarskiego w Jakuszycach i pomóż dwuletniemu Aleksowi

Charytatywny Nocny Bieg dla Alexa, 1 kwietnia 2017 r.

Chłopiec cierpi na porażenie mózgowe i padaczkę lekkoodporną. Dlatego cały dochód z zawodów zostanie przeznaczony na sfinansowanie zabiegu wszczepienia komórek macierzystych i rehabilitację chłopca. Charytatywny Nocny Bieg dla Alexa odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia br.

Wpisowe to minimum 30 złotych. Można zapisać się poprzez www.datasport, via e-mail pod adresem: zawodnicy@bieg-piastow.pl lub w biurze Biegu Piastów do godz. 1930 w sobotę. Wpisowe można wpłacić przelewem bankowym (rachunek poniżej) lub gotówką w biurze Biegu Piastów.

To nie będzie zwykły bieg. Nie tylko z uwagi na szlachetny cel. Pobiegniemy popularną trasą z Polany Jakuszyckiej do Orla. Dystans to 5 kilometrów, więc każdy da radę. Do wyboru bieg na nartach (start o godz. 20), na nogach (start o godz. 2010) lub spacer. Niecodzienną, wieczorną scenerię podkreślą pochodnie, płonące wzdłuż trasy.

Nie będzie oficjalnego pomiaru czasu, zwycięzców ani pokonanych – każdy biegnie w dowolnym tempie, by na mecie otrzymać medal z piernika, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Świeradowie-Zdroju.

Alex potrzebuje pomocy. Można mu ją dać biegnąc w Górach Izerskich

W Orlu czekać będzie ognisko, wyborny kapuśniak, kiełbasa, ciasto do kupienia upieczone przez wolontariuszy z Piechowic. Będzie pokaz ognia i loteria fantowa, w której każdy los (za 5, 10 lub 50 zł) wygra nagrodę znacznie większej wartości. Dzięki hojnym darczyńcom będą to: vouchery pobytowe, bony do salonów kosmetycznych, zaproszenia do zakładu optycznego i restauracji, biżuteria, ręcznie wykonane witraże, płyty, karnety do Fabryki Formy i wiele innych fantów.

Na starcie na Polanie Jakuszyckiej będzie można oddać rzeczy na przebranie do depozytu. Zostaną przewiezione na Orle. Tam biegacze je odbiorą, by móc się ubrać i w komfortowych warunkach uczestniczyć w towarzyskiej części imprezy.

Organizatorzy ze stowarzyszenia Bieg Piastów uczulają na zabranie latarek-czołówek. Jeśli ktoś nie ma nart, a chce podreptać na Orle na biegówkach, może skorzystać z wypożyczalni PIAST w budynku Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. Będzie otwarta specjalnie dla uczestników Charytatywnego Nocnego Biegu dla Alexa. Wcześniej należy zgłosić potrzebę telefonicznie, pod numerem wypożyczalni 604 789 398.

Stacja Turystyczna ORLE - przyjazne miejsce nie tylko zimą

Na Polanę Jakuszycką warto przyjść bądź przyjechać prędzej. Rozgrzewkę fachowo poprowadzi specjalistka fitness Natalia Baszak z jeleniogórskiej Fabryki Formy.

Jeśli ktoś nie może pobiec w sobotę, pomoże Aleksowi wpłacając pieniądze na konto:
Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Subkonto 75 2030 0045 1110 0000 0430 2160
Tytuł przelewu: ALEX KULESZA

Regulamin Biegu dla Aleksa

Źródło: Bieg Piastów

Tagi: · Bieg Piastów · biegi narciarskie · biegówki

Linki: · Z Biegiem Piastów · Orle w Dolinie Karola · bieg-piastow.pl · orleturystyczne.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław