ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Noc dla Alexa

Napisany: 2017-04-05

Noc dla Alexa

To był bieg! Bez pomiaru czasu i bez podium, bez wyróżniania najszybszych

Po pomoc dla Alexa pobiegło niemal ćwierć tysiąca zawodników (Źródło: BIEG PIASTÓW)

Za to ze zwycięzcą i nagrodą główną dla dwuletniego chorego Alexa ze Szklarskiej Poręby. Uzbierano dla niego 11507 złotych i 93 grosze oraz 100 czeskich koron.
Nie-Zawody w sobotni wieczór 1. kwietnia rozpoczęli ojciec i siostra Alexa. Podziękowali za przybycie wszystkim uczestnikom, których połączyła pomoc i chęć przeżycia wspólnej przygody. Polana Jakuszycka, pokryta jeszcze śniegiem, wypełniła się niemal ćwierć tysiącem biegaczy. Część z nich wybrała narty, pozostali buty biegowe.

Beznarciarze mieli nieco trudniej, lecz pobiegli równie chyżo (Źródło: BIEG PIASTÓW)

Przed startem dynamiczną rozgrzewkę poprowadziła Natalia Baszak z jeleniogórskiej Fabryki Formy. Zapłonęły pochodnie i...
Ruszyli narciarze. Trasa do Rozdroża pod Działem Izerskim była trudna. Gdzieniegdzie było na niej bardzo mało śniegu. Na tyle jednak dobrze przygotowana, że dało się bez przerwy biec bądź iść na nartach. Bliżej Rozdroża i za nim, warunki były już całkiem niezłe, a zjazd do Orla okazał się wygodny i szybki.
Kilka minut po narciarzach wystartowali biegacze i spacerowicze. Nie mieli łatwego zadania – śniegu było sporo, więc pokonanie 5-kilometrowego dystansu wymagało wysiłku. Wszyscy dali radę.

Góry Izerskie nocą mają niemniej uroki niż za dnia (Źródło: BIEG PIASTÓW)

Na mecie czekały medale z piernika, przygotowane przez dzieci ze świeradowskiej podstawówki nr 2, wręczane przez wolontariuszy z Piechowic. Znakomicie smakował kapuśniak i kiełbasa z ogniska, wyborne ciasto i grzane wino, pączki i słodkie bułki. Wiele radości dały fanty z loterii, a doskonałych wrażeń dostarczył wspaniały pokaz ognia.
Biegacze zajęli miejsca na ławach przed bufetowym budynkiem Stacji Turystycznej ORLE i wewnątrz. Dolinę Karola opanowała przyjacielska atmosfera.
Powrót w środku nocy dla wielu był niezapomniany i – mimo późnej pory – bezpieczny. Biegnący na nartach co chwilę wyprzedzali kolejnych pieszych, oświetlających drogę latarkami.

Nocą po biegu wszystko smakowało wyśmienicie! (Źródło: BIEG PIASTÓW)

Cała kwota jaką uzbieraliśmy podczas Charytatywnego Nocnego Biegu dla Alexa, zostanie przeznaczona na jego potrzeby związane z walką o zdrowie. Chłopiec cierpi na porażenie mózgowe i padaczkę lekooporną. Sobotnie zawody pomogą sfinansować zabieg wszczepienia komórek macierzystych i rehabilitację chłopca.

Organizatorem Charytatywnego Nocnego Biegu dla Alexa było stowarzyszenie Bieg Piastów. Podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli inicjatywę.

To były ostatnie zawody narciarskie sezonu 2016/17 w Jakuszycach. Wkrótce przekażemy informacje o zapisach na Letni Bieg Piastów.

Źródło: BIEG PIASTÓW

Tagi: · Bieg Piastów · biegi narciarskie · zawody biegowe

Linki: · Nocny spacer dla Alexa · Piknikowe zawody za 7 tys.! · Pobiegli dla jaj · bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław