ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Nagrody od Canona

Napisany: 2017-04-05

Nagrody od Canona

Startuje siódmy konkurs fotograficzny ZAOSTŘENO NA JIZERKY

Izerskie przebudzenie - okładkowe zdjęcie kalendarza ZAOSTŘENO NA JIZERKY 2017, aut. Daniel Cervan (źródło: NID)

Fundacja Ivana Dejmala dla Ochrony Przyrody (dawniej Fundacja dla Ochrony i Odnowy Gór Izerskich) ogłasza już siódmą edycję konkursu fotograficznego. Uczestnictwo zgłosić może KAŻDY. Wystarczy przesłać (elektroniczne i papierowe kopie) własne zdjęcia o izerskiej tematyce. Każdy autor może zgłosić do konkursu aż 4 fotografie. Prace przyjmowane będą do 2. czerwca 2017 r. Jest zatem mnóstwo czasu by przygotować, a nawet wykonać nowe, zdjęcia i stanąć w szranki z innymi miłośnikami fotografii w Górach Izerskich. Czekają cenne nagrody i prestiż – zdjęcia po każdym konkursie wystawiane są na wędrownej ekspozycji, a najlepsze trafiają do kalendarza ściennego, z którego sprzedaży dochód jest przeznaczany na ochronę przyrody.
Oceny fotografii dokonuje profesjonalne jury i publiczność w wakacyjnym głosowaniu internetowym.

Konkurs fotograficzny, wspiera zainteresowanie obszarem Gór Izerskich, a fotografów motywuje do pozyskiwania najpiękniejszych ujęć tych gór. Pośród wielu tradycyjnych akcji znalazł swoje miejsce i cieszy się stale rosnącą popularnością.
"Bardzo się cieszę, że ten konkurs ogłaszamy już po raz siódmy, a zaangażowanie nim ze strony publiczności i fotografów narasta. Doceniamy zainteresowanie ludzi problematyką przyrodniczą i wydarzeniami z nią związanymi", mówi Ondřej Petrovský, dyrektor fundacji.

Jury z każdym rokiem ma trudniejsze zadanie, albowiem jakość zdjęć jest coraz wyższa. W pierwszym etapie wybiera ok. 40 zdjęć, które wystawiane są na wędrownej wystawie, a spośród nich – kolejne 13 najpiękniejszych. Z nich właśnie komponowany jest kalendarz ścienny Zaostřeno na Jizerky.
Jedną fotografię na wystawę wybiera publiczność, poprzez internetowe głosowanie w trakcie letnich wakacji.
"Kalendarze okazały się wydawniczym sukcesem. W ubiegłym roku znów zwiększyliśmy nakład, który rozszedł się praktycznie do ostatniego egzemplarza. Jego celem wszak jest nie tylko radość autorów ładnych zdjęć Gór Izerskich, ale pomoc lokalnej przyrodzie", wyjaśnia Petrovský. Dochód ze sprzedaży kalendarzów wędruje do projektów, wspieranych przez Fundację Ivana Dejmala. W ubiegłych latach dzięki zgromadzonym w ten sposób środkom finansowym wysadzono w Górach Izerskich przeszło 84 tysięcy buków, dębów i jodeł. Pieniądze pomogły także naprawić szlaków turystycznych oraz odbudowę torfowisk izerskich.

Fotografie do konkursu należy wysłać przed upływem terminu 2 czerwca 2017 r. na adres poczty elektronicznej: info@nadaceivanadejmala.cz oraz pocztą tradycyjną w papierowej wersji, na adres fundacji: Matoušova 453/21, 460 01 Liberec 3. Zdjęcia należy zatytułować i oznaczyć imieniem, adresem i kontaktem z autorem.
"Preferujemy fotografie orientacji poziomej, ponieważ tylko takie zdjęcia możemy zamieścić w kalendarzu, ale to nie jest wymóg. Polecamy też, aby w zdjęciach wywołanych dłuższa krawędź mieściła się w wymiarze 28-60 cm, zaś wersja elektroniczna miała maksymalnie 800 pikseli", precyzuje Jakub Trsek – koordynator konkursu.

Na autorów najlepszych fotografii czeka prestiż współautora kalendarza Zaostřeno na Jizerky 2018 i zarazem wartościowe nagrody, które każdego roku funduje fotograficzna marka Canon.
"Fotografowie na cenne nagrody zasługują. Przesyłane zdjęcia są doprawdy wspaniałe, a ich pozyskiwanie wymaga wielkich umiejętności i czasu", mówi Petrovský, dyrektor fundacji Ivana Dejmala. Na wszystkich, którzy zgłoszą swe prace do konkursu czeka w ramach podziękowania jeden egzemplarz kalendarza.

Więcej informacji o konkursie i fundacji znajdziecie na nowej stronie NadaceIvanaDejmala.cz

al, źródło: NIDpOP

Tagi: · ochrona przyrody · ochrona krajobrazu

Linki: · Zaostřeno na Jizerky · PRZEZ KAMIENIE · Zmieniają się, by zmieniać Czechy · www.nadaceivanadejmala.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław