ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Przysłupowy maj

Napisany: 2017-05-08

Przysłupowy maj

Wejdź do środka Krainy Domów Przysłupowych

Dzień Otwartych Domów Przysłupowych, 28 maja 2017 r.

Od kilkunastu lat możemy wejść do środka, zobaczyć i dotknąć najbardziej niezwykłe zabytki Górnych Łużyc - DOMY PRZYSŁUPOWE.

Dzień Otwartych Domów Przysłupowych 28 maja 2017 r. to doskonała okazja do poznania nie tylko ciekawej architektury drewnianej polsko-niemiecko-czeskiego pogranicza, ale też do odwiedzin ich gospodarzy. Nietuzinkowi ludzie odnawiający domy przysłupowe, budujący nowe, prowadzący w nich przedsiębiorstwa usługowe, lokale gastronomiczne, pensjonaty bądź po prostu w nich mieszkający, chętnie opowiedzą o swej miłości do przysłupów.

Łącznie w Krainie Domów Przysłupowych czeka na nas otwartych kilkadziesiąt pięknych budynków. Można odwiedzić je wybierając się na spacer, pieszą wycieczkę, rowerem, autem bądź autokarem.

Już teraz zaplanujcie trasę. Pomocny w tym będzie spis wszystkich (folder w jęz. niem.) Otwartych Domów Przysłupowych 28 maja 2017 r. w Krainie Domów Przysłupowych (Ulotka w języku polskim).

Odwiedź Krainę Domów Przysłupowych!

red.

Tagi: · domy przysłupowe · Górne Łużyce · zabytki

Linki: · Kraina Domów Przysłupowych · Dzień otwartego muzeum · Marzenie o przysłupowej świetlicy · domkolodzieja.pl · krainadomowprzyslupowych.pl · www.stiftung-umgebindehaus.de

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: blokady skrzyni biegów plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław