ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Postaraj się o miejsce w izerskim kalendarzu

Napisany: 2017-05-12

Postaraj się o miejsce w izerskim kalendarzu

Jeszcze niecały miesiąc mają fotografowie na zgłoszenie zdjęć w konkursie ZAOSTŘENO NA JIZERKY

Już siódmą edycję tego oryginalnego konkursu, z początkiem kwietnia ogłosiła Fundacja Ivana Dejmala dla Ochrony Przyrody. Każdy uczestnik może przesłać do 2 czerwca aż 4 fotografie. Oceni je jury i wybierze tylko te, które utworzą obwoźną wystawę. Z trzynastu najpiękniejszych powstanie kalendarz Zaostřeno na Jizerky 2018. Dochód z jego sprzedaży wesprze ochronę przyrody w Górach Izerskich (zasady udziału w konkursie oraz jego idea)

Jiří Fejkl: Inwersja temperaturowa o świcie pod Paličníkem - konkursowe zdjęcie z minionej edycji (źródło: Fundacja Ivana Dejmala)

"Z pierwszych fotografii jakie do nas nadeszły wnioskujemy, że i w tym roku będzie jury trudno będzie wybrać najlepsze. Cieszę się z tego, bo można się spodziewać wielkiej rywalizacji, gwarantującej wysoki prestiż całemu konkursowi", mówi Ondřej Petrovský, dyrektor kierujący fundacją. Jednak nie tylko jury złożone ze specjalistów, ale i szeroka publiczność, przyłączy się do oceny fotografii. W serwisach internetowych będzie mógł każdy, przez całe wakacje, głosować i wybrać jedną fotografię, która zostanie dołączona do wystawowej kolekcji. Wernisaż odbędzie się w czwartek 12 października w Centrum Babylon w Libercu. Potem wystawa będzie prezentowana co miesiąc w innej miejscowości Libereckiego kraju.

Efektem końcowym konkursu od siedmiu lat jest wspomniany kalendarz. Góry Izerskie w zamian za niego otrzymują realne wsparcie, zaś autorzy fotografii – szansę na zdobycie cennych nagród. Zainteresowanie kalendarzem rośnie, a fundacja musi rok rocznie zwiększać nakłady. Od pierwszej edycji już się podwoił. Dzięki temu zysk ze sprzedaży kalendarza także rośnie, i fundacja mogła już dzięki temu wysadzić ponad 84 tysiące sadzonek drzew w Górach Izerskich, naprawić szlaki turystyczne, wybudować rybną przepławkę oraz odnowić torfowisko.
"To budujące, że konkurs fotograficzny z ma dobroczynny wymiar. Naczelną zasadą naszej misji jest pomoc przyrodzie i pieniądze, które pozyskujemy, pomagają w miejscach najbardziej potrzebujących. Doceniamy nie tylko fotografów, ale i ludzi, którzy zakupem kalendarza pomagają Górom Izerskim", przedstawia sens konkursu dyr. Petrovský.

Peter Mayer: Milczące uroczysko - konkursowe zdjęcie z minionej edycji (źródło: Fundacja Ivana Dejmala)

Konkurs Zaostřeno na Jizerky po raz pierwszy został ogłoszony w 2011 r. Od początku magazyn Góry Izerskie promuje tę inicjatywę, a od kilku lat jesteśmy patronem medialnym fundacji. W całej historii konkursu fotografowie przysłali ponad 800 zdjęć, i wydrukowano ponad 7 tysięcy kalendarzów. W konkursie regularnie uczestniczą autorzy nie tylko z całej Republiki Czeskiej, ale też z Polski. Nas, jako wspierających konkurs i Góry Izerskie niezwykle to cieszy i zachęcamy WSZYSTKICH miłośników gór, fotografii i turystyki do wzięcia udziału w konkursie. To niewiele kosztuje, a każdy uczestnik otrzymuje w zamian za nadesłane zdjęcia upominek, w postaci pięknego kalendarza. Oczywiście ma też szansę a zdobycie nagród fundowanych przez markę canon.

Pozostał jeszcze niecały miesiąc, a piękna majowa aura w górach pozwala zrobić wspaniałe zdjęcia!

red., źródło: Fundacja Ivana Dejmala

Tagi: · konkurs fotograficzny · ochrona przyrody · ochrona przyrody

Linki: · Nagrody od Canona · Zaostřeno na Jizerky · PRZEZ KAMIENIE · www.nadaceivanadejmala.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław