ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Zapraszajki majowe

Napisany: 2017-05-15

Zapraszajki majowe

Z zaproszenia do Zgorzelca zawsze warto skorzystać. Zwłaszcza w tym tygodniu

Ponad to, że zapraszamy Was do nas codziennie, bo na przykład wciąż w Galerii MDK mamy do obejrzenia świetną wystawę z okazji dziesięciolecia pracowni plastycznej POD KOPUŁĄ, chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na kilka wydarzeń szczególnych, które będą mieć miejsce w tym tygodniu.

NAUCZYCIELKA Jana Hřebejka (źródło MDK Zgorzelec)

Zacznijmy tradycyjnie od kina PozaNova, gdzie do środy można zobaczyć film Jana Hřebejka pt. Nauczycielka. Jego akcja rozgrywa się we wczesnych latach 80. ubiegłego wieku w Czechosłowacji. Dyrektor szkoły podstawowej zwołuje nadzwyczajne zebranie rodziców. Stawiane są zarzuty przeciwko miłej, empatycznej nauczycielce pani Drazděchovej. Oskarża się ją o wykorzystywanie uczniów do manipulowania rodzicami. W ten sposób miała sobie ponoć zapewniać darmową pomoc w pracach domowych, naprawy sprzętów czy nawet romans. Czy ktokolwiek z rodziców sprzeciwi się oskarżeniom dyrektora? Czy zmowa milczenia pogrąży nauczycielkę?
Bilety po 11 zł, seanse od godz. 18.

MÓJ ANIOŁ Harrego Cleven'a (źródło MDK Zgorzelec)

Od piątku gramy opowieść Harrego Cleven'a pt. Mój Anioł. Wzruszająca historia o rodzicielstwie. Zamknięta na oddziale szpitalnym Louise, rodzi dziecko z niezwykłym darem. Jej syn Angel jest niewidzialny. Lata mijają, a chłopiec staje się coraz starszy. Pewnego dnia Angel poznaje niewidomą rówieśniczkę Madeleine. Szybko zakochują się w sobie i stają się nierozłączną parą. Bohater ukrywa przed nią swoją przypadłość, jednak wszystko się zmienia, gdy dziewczyna odzyskuje wzrok. Ciekawe, nieprawdaż? I do zobaczenia w ten weekend za jedyne 12 i 14 zł. Światło gaśnie o godz. 18.

ZGORZELEC. MOJE MIASTO – MOJE ŻYCIE (źródło MDK Zgorzelec)

Przed weekendem też kilka ciekawych rzeczy zadzieje się pod zieloną kopułą. Na przykład w środę, 17 maja odbędzie się konferencja tematyczna w ramach Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej. Potrwa od godz. 10 do 15.
Także w środę, jak zwykle o godz. 11, spotykają się seniorzy z Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Koncert Galowy Laureatów Konkursów Recytatorskich (źródło MDK Zgorzelec)

Dzień później, 18 maja rzecz ważna i doniosła. O godz. 17 nastąpi uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literackiego rozpisanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu Zgorzelec. Moje miasto – moje życie. Wręczeniu nagród towarzyszyć będzie prezentacja zdjęć ofiarowanych przez mieszkańców oraz widowisko słowno-muzyczne w wykonaniu Adama Tomaszewskiego (gitara, śpiew) i Jana Hili (poezja) pt. Leonard Cohen – Jestem twoim mężczyzną.

LEONARD COHEN – JESTEM TWOIM MĘŻCZYZNĄ (źródło MDK Zgorzelec)

Niemniej ciekawie rysuje się piątek 19 maja. Od godz. 17 na scenę sali widowiskowej MDK zaczną wychodzić najlepsi deklamatorzy ze zgorzeleckich szkół, prezentujący swe talenty w ramach Koncertu Galowego Laureatów Konkursów Recytatorskich.

Aż wreszcie nadejdzie sobota, czyli 20 maja. Zajrzyjcie do nas. O godz. 16 cyrkowisko przygotowane przez Stowarzyszenie Cyrkowe Görlitz.

VIVA OPERA (źródło MDK Zgorzelec)

Niedzielna (21 maja) gala Viva Opera w wykonaniu międzynarodowej grupy operowej Sonori Ensemble to gwarancja barwnego, dynamicznego i emocjonującego wieczóra operowo-operetkowego, przygotowanego specjalnie z okazji Dnia Matki. Przewodnim tematem koncertu będzie miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów scenicznych. W programie nie zabraknie lirycznych romansów, arii, duetów i scen miłosnych, brawurowych i efektownych popisów wokalnych oraz odrobiny subtelnego dowcipu. Śpiewacy z Austrii, Czech i Polski zaprezentują ponadczasowe przeboje operetkowe i operowe z dzieł najsłynniejszych kompozytorów, m.in. Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Delibesa, Gounoda, Offenbacha, Straussa, Kalmana i innych. Początek godz. 19 – bilety po 30 zł.

Zapraszamy do zgorzeleckiego domu kultury!

Janusz Pawul
Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Tagi: · Zgorzelec · wydarzenia kulturalne

Linki: · Nadnyska wielokultura · mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław